Coinbase Wallet, Artık Polygon EVM’yi Destekliyor!

Coinbase Wallet, Artık Polygon EVM’yi Destekliyor!

27 Mart’ta Polygon (MATIC), zkEVM Mainnet Beta’yı başlattı ve Ethereum’un kurucu ortağı tarafından 0,005 ETH göndererek ilk işlemlerinin yapılmasını sağladı. Bugün erken saatlerde Polygon zkEVM’in, Coinbase ürünlerinden biri olan Coinbase Wallet’ta desteklendiği duyuruldu.

Polygon zkEVM, Web 3.0’ı Ethereum uyumlu blok zinciri aracılığıyla sağlayan bir platform. Sıfır bilgi kanıtları (ZKP) ve Ethereum Sanal Makinesi’nin (EVM) blok zinciri güvenlik çözümleriyle birleşimidir. EVM uyumlu yazılım cüzdanı olan Coinbase, Polygon’u destekler. 

Poligon zkEVM Daha Fazla Genişliyor

Coinbase Wallet’tan bağımsız olarak, bir Web3 altyapı platformu olan QuickNode gibi diğerleri, Polygon zkEVM’yi desteklemek için el ele verdi. Hatta, merkezi olmayan borç verme protokolü Aave, Polygon zkEVM üzerinde konuşlandırılmak üzere. 

Ayrıca Polygon, Polygon zkEVM Mainnet Beta’nın EVM eşdeğeri olduğunu doğrulamayı amaçlamaktadır. Bu, EVM eşdeğerliğinin uyumluluk ve Ethereum akıllı sözleşmelerini devreye almak için ‘gerçekten sürtünmesiz ölçekleme’ olduğunu gösterir.

Önde gelen Web3 altyapı sağlayıcısı olan Polygon, kısıtlamalarla birlikte Web3’ün benimsenmesini artırmayı umuyor. Kısıtlamalar arasında daha düşük işlem ücretleri, gelişmiş ağ verimliliği ve sağlanan ölçeklenebilirlik yer alır. 
Bu arada, zkEVM’nin büyümesini destekleyen Coinbase gibi firmalar büyük ölçüde destek veriyor. Benzer şekilde, Coinbase tarafından 8 Mart’ta başlatılan ” Wallet as a Service “, şirketlerin blockchain cüzdanlarını özelleştirmesine olanak tanıyor. Coinbase, bunun yaklaşan yüz milyon müşteriyi sorunsuz bir cüzdan aracılığıyla Web3’e getirdiğini söyledi.

Ayrıca Coinbase, Ethereum’un 2. katman ağı olan ‘ Base ‘ adlı blockchain ağını oluşturmaya başladı . Base, ekosistemin oluşturulmasına ve destek sağlanmasına katkıda bulunan birkaç ortağı içerir. Bu, ademi merkeziyetçilik açısından ileriye dönük bir hareketi işaret ediyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap