Coinbase, Yol Haritasına Dimo Coin’i Ekledi! Fiyat Sıçradı! Dimo Coin Nedir?

Coinbase, Yol Haritasına Dimo Coin’i Ekledi! Fiyat Sıçradı! Dimo Coin Nedir?

Bildiğiniz gibi Coinbase borsası, bir kripto para listelemeden önce araştırma üzere onu yol haritasına ekliyor. Böylece araştırmalar yaptıktan sonra kripto parayı borsada listeliyor. Coinbase yaptığı açıklamada Dimo (DIMO) Coini yol haritasına eklediğini duyurdu.

Listelenme haberiyle beraber Dimo coin fiyatı sıçrama yaptı.

Dimo Coin Nedir?

Michigan merkezli bir sürücü, sürücülerini ve verilerini geliştiriciler ve üreticilerle bağlamayı amaçlayan açık kaynaklı, merkezi olmayan bir proje olan DIMO tarafından toplanan verileri kullanarak arabasını yerel bayisinde sahip olabileceğinden 7.000 $ daha fazlasına sattı. DIMO’nun gördüğü gibi, araba verileri değerli ve paraya çevrilebilir içgörüler sağlayabilir – ancak bundan yararlananlar genellikle sürücüler değildir. DIMO bunu değiştirmek istiyor.

DIMO’nun kurucu ortağı Andy Chatham, şimdiye kadar 7.000 doların yüksek olmasına rağmen, verilerini platformda paylaşan kullanıcılar için ortalama tasarrufun 1.000 doların üzerinde olduğunu söyledi.

Chatham, “Bu zaten 100 milyon doları aşan bir sektör – yalnızca bu verileri toplayan ve satan insanlar.

Orijinal ekipman üreticileri (OEM) genellikle pil sağlığı bilgileri gibi otomobiller tarafından üretilen verileri satar, ancak sürücülerin kendileri bu işlemin bir parçası değildir. DIMO, blockchain’i “bu modeli tersine çevirmek” için bir araç olarak görüyor. Proje, arabalar için araç kimlikleri oluşturuyor ve bunları blok zincirinde değiştirilemez tokenlere (NFT) dönüştürüyor.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap