Coingecko’da En Çok Aranan 10 Altcoin!

Cryptodep, Coingecko'da en çok aranan 10 altcoin'i açıkladı.

Coingecko’da En Çok Aranan 10 Altcoin!

Cryptodep, Coingecko’da en çok aranan 10 altcoin’i açıkladı. Bucoinedir.com olarak verileri sizlere sunuyoruz;

1. Polygon (MATİC) Coin

MATIC, Ethereum altyapısına sahip bir platformdur. Akıllı sözleşmelerin ölçeklenebilir ve özerk biçimde yönetilmesi adına geliştirilen bir plazma çerçevesine sahiptir. Proof of Stake ve Plazma üzerine inşa edilmiş düzeni geliştirmeyi amaçlayan bir işleyişi vardır.

MATIC, Ethereum ekosisteminde “katman 2 ölçeklendirme çözümü” olarak tanımlanan bir platformdur. Daha büyük ekosisteme ölçeklenebilmek, zincir üzerinde yapılan işlemlerinin blok onay süresini kısaltmak, sınırsız sayıda merkeziyetsiz uygulama barındırabilmek gibi yenilikleri Ethereum ağına kazandırdı.

2. Verasity (VRA) Coin

Medya profesyonelleri tarafından 2018 yılında geliştirilen Verasity (VRA), reklam ve video endüstrisindeki belirli sorunları çözmeye odaklanan bir blok zinciri projesidir. Proje, video içerik üreticilerin reklamlardan elde ettiği geliri artırmayı amaçlar. Bunu sağlamak için çeşitli protokoller ve platformlar kullanır. 

Platform, Proof-of-View (PoW) protokolünü kullanarak botlarla gerçek izleyicileri tespit ediyor. Bu protokol, içeriği görüntüleyen kişinin gerçek bir insan olduğunu doğrulamak için parmak izi gibi çeşitli ölçütlerle çalışıyor. Protokol aracılığı ile reklam sahtekarlığını azaltmak amaçlanıyor. Bunların yanında projenin, cüzdan, oyun pazarı ve video oynatıcı platformu gibi çeşitli hizmetleri bulunuyor.

3. Celsius (CEL) Coin

Celsius coin son zamanlarda aşırı piyasa koşullarını gerekçe göstererek para çekme işlemlerini durdurdu. Coingecko sitesinde en çok aranan altcoinler arasında bulunmasının sebebi bu olduğu düşünülüyor. Yani şuan riskli bir durumda bulunuyor.

Celsius (CEL), kripto para kullanıcılarına yönelik hepsi bir arada bankacılık ve finans servisleri platformudur. Haziran 2018’de çıkan platform, kredi ve cüzdan tipi ödemeler gibi servislerin yanı sıra kripto para yatırımları için ödüller sunuyor.

4. Solana (SOL) Coin

Solana, yüksek performanslı ve izne ihtiyacı olmayan bir blok zinciri uygulayan açık kaynaklı bir projedir. İşlemler ortalama 176 bayttan fazla değilse, merkezi bir veri tabanının standart bir gigabit ağında saniyede 710.000 işlemi gerçekleştirmesi mümkündür. Merkezileştirilmiş bir veritabanı aynı zamanda, İyimser Eşzamanlılık Kontrolü (Optimistic Concurrency Control) olarak bilinen dağıtılmış sistem tekniğini kullanarak bu işlem hızından önemli ölçüde ödün vermeden kendini çoğaltabilir ve yüksek kullanılabilirliği koruyabilmektedir.

5. Harmony (ONE) Coin

Harmony coin’in en çok arananlar listesinde bulunmasının sebebi Kuzey Kore’li hackerlerin ağın köprüsü olan horizon’dan 100 milyon dolar çalmasına bağlanıyor. Harmony Coin, merkezi olmayan uygulamalar içinde yer alan açık ve hızlı bir blok zinciri sunmayı amaçlayan Harmony platformunun yerel kripto para birimidir.

Listenin geri kalanı, ekranda görüldüğü gibidir;

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap