CoinShares CEO’su Kripto Paralara Dair Önemli Açıklamalar Yaptı!

CoinShares CEO’su Kripto Paralara Dair Önemli Açıklamalar Yaptı!

Bir kripto para yatırım uzmanı, piyasalar yaza girerken çoğu varlık sınıfı için bulutlarda bir kırılma görmüyor.

CNBC’nin Squawk Box ile yaptığı yeni bir röportajda, CoinShares baş strateji sorumlusu (CSO) Meltem Demirors ,  BTC’nin makroekonomik bir çöküşte nasıl performans gösterebileceğine dair veri eksikliği nedeniyle firmasının daha fazla Bitcoin (BTC) yatırımı konusunda temkinli olduğunu söyledi;

“CoinShares’te bizim için görüş, bir süre olduğumuz yerde kalacağımız yönünde. Yakın vadede yukarı yönlü katalizör yok. Bitcoin’in bir durgunlukta [nasıl davrandığını] henüz görmedik. Muhtemelen, bir resesyonda mıyız? Bilmiyoruz, ancak Euro Bölgesi’nde, tüm dünyada ve burada ABD’de, Fed’in faiz artırım oranları ve açık piyasa faaliyetlerini azaltmasıyla neler olup bittiğiyle ilgili olarak teknoloji hisseleri için daha fazla acı bekliyoruz.


CoinShares CSO’su, kripto piyasalarının son aylarda on milyarlarca doların bir anda yok olmasına neden olan birkaç büyük projenin çökmesinden sonra hala tepki verdiğini söylüyor.

“Bence asıl soru şu: Tüccarlar piyasalarda olup bitenlerle ne yapıyor? Belli ki çok sayıda tasfiyemiz ve piyasada büyük etkisi olan çok sayıda iflasımız oldu. Temelde bir gecede buharlaşan 10, 20, 30 milyar dolarlık sermayeden bahsediyoruz. Sistemden çıkan likidite ve bunun tam etkisini henüz görmedik çünkü bu sektördeki şirketlerin çoğu halka açık değil. Dolayısıyla normalde gördüğümüz şeffaflığı alamıyoruz.”

Demirrors, CoinShares’in Bitcoin’in 20.000 dolarlık güçlü desteğiyle 14.000 dolarlık eşiğin altına düştüğünü görmediğini söylüyor.

Bu haftanın başlarında, makro stratejisti Lyn Alden , kripto tahmini hakkında benzer yorumlarda bulundu.

“Şu anda makro manzara açısından çok fazla yükseliş katalizörü yok ve bu nedenle fiyatta daha fazla aşağı yönlü hareketler olacağını açıkça göz ardı etmem, ancak bunun Bitcoin veya Bitcoin’in tarihine baktığımızda, burada bir tür derin değer bölgesindeyiz. Makro durum bu kadar belirsiz olduğu sürece, yatırımcıların daha fazla aşağı yönlü hareketi dışlamaması gerektiğini düşünüyorum.”

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Sinem. Benim 8 yıllık editörlük geçmişim bulunuyor. 2018 yılından beri kripto paralara ilgi duyuyorum. Sizler için önemli gelişmeleri ve verileri araştırıyorum.

Yorum Yap