Columbia’daki Ulusal Tapu Sicili, Bu Altcoin Blokzinciri İle Dijitalleşiyor!

Columbia Tapu Sicili bir altcoin'in arkasındaki blockchain aracılığıyla dijitalleşiyor!

Columbia’daki Ulusal Tapu Sicili, Bu Altcoin Blokzinciri İle Dijitalleşiyor!

Columbia Tapu Sicili kripto para piyasasındaki en büyük altcoin’lerden biri olan XRP’nin arkasındaki blockchain aracılığıyla dijitalleşiyor!

Ripple (XRP) Bloxkchain’i XRPL yaygınlaşıyor.

İspanya’da bir yazılım geliştirme şirketi olan Peersyst Technology, Blockchain tabanlı bir çözüm yarattı.

Bu çözüm sayesinde Columbia, ulusal tapu sicil kurumunu Ripple’ın XRPL blochchaini’ne taşıyacak. XRPL’de kayıtlı dijital varlıkların meşruiyetini doğrulamak için bir QR kodu kullanılacak. Bu, uzmanların ülkenin arazi sorunlarının çözülmesine katkıda bulunacağına inandıkları kısa sürede 100.000’den fazla tapu geçişiyle sonuçlanabilir.

Bu yeni kayıtlı veri tabanı sayesinde ulusun sakinleri hükümete karşı yenilenmiş bir güven duygusuna sahip olacaklar. Kolombiyalılar, kripto para birimini bu kadar hızlı bir şekilde benimseyen dünyadaki birkaç insandan biri. 

Bir XRP Ledger API sunucusu olan Clio 1.0, XRPL verilerinin ölçeklenebilirliğini geliştirmek için Ripple tarafından piyasaya sürüldü. Şirketin Baş Teknoloji Sorumlusu Joel Katz, API sürümünü duyurdu. Artık API sorguları verimde artış sağlayacak ve yatay ölçeklenebilirlik daha basit hale getirilecek. 

Başka bir deyişle, Santiment’e göre, Ripple’ın XRP’si son zamanlarda üç yıldan fazla bir süredir günlük en yüksek benzersiz adres sayısını gördü.  Şubat 2020’den bu yana ilk kez aktif XRP adreslerinin sayısı ortalama bir günde 200.000’e ulaştı.

CoinGecko’ya göre, Ripple’ın XRP’sinin değeri önceki 30 günde %26’dan fazla düştü. Kripto piyasası, endüstrinin en değerli iki varlığı olan Bitcoin ve Ethereum ile aynı zaman aralığında değerinin neredeyse %40’ını kaybederek büyük bir düşüş yaşadı.

Ripple (XPR) Coin Nedir?

Ripple, 2012 yılında ortaya çıkmış bir ödeme ağı sistemi (RippleNet) ve kripto para değeridir (XRP). Ripple diğer birçok kripto para birimlerinin aksine merkezi olan bir kripto para birimidir. Blockchain sistemi üzerinde işlem görmesine rağmen işlem gören bütün defterler şirket tarafından yönetilmektedir.

  • Ripple ağının yerel kripto para birimi XRP, Ripple şirketi tarafından geliştirilmekte ve düzenlenmektedir
  • Ripple’ın açık kaynak protokolü ve ağı, bankalar ve diğer kurumlar tarafından halihazırda kullanılmaktadır
  • Ripple ağı kendisini, kripto para birimlerine doğrudan bir rakip olarak değil, bankalar tarafından kullanılan SWIFT sisteminin güncellenmiş bir versiyonu olarak konumlandırıyor
  • Yeni XRP birimlerini basmak için bir madencilik süreci bulunmuyor
  • Önceden çıkarılmış 100 milyar birim XRP’nin sadece bir kısmı dolaşımdadır

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap