Documeting Bitcoin; BTC Bu Şekilde 10 Milyon Dolara Ulaşabilir!

BTC için iddialı bir tablo ortaya çıktı.

Documeting Bitcoin; BTC Bu Şekilde 10 Milyon Dolara Ulaşabilir!

Kripto dünyası, astronomik bir Bitcoin ( BTC ) fiyatını öngören bir grafiğin sosyal medyada dolaşmasının ardından ortalığı karıştırdı.

799.700 Twitter takipçisi ile paylaşılan Documeting Bitcoin, BTC‘nin belki de 10 milyon dolarlık bir fiyat etiketine ulaşabileceğini gösteren bir değer deposu varlıklarını listeleyen bir grafik paylaştı.

Kripto araştırmacısı diyor ki,

“Bitcoin, jeton başına 10 milyon doların üzerinde değer kazanma potansiyeline sahip.”

Kaynak; Documeting Bitcoin

Grafik, kripto para destekçisi Croseus tarafından oluşturuldu. 

Analist, altın, gayrimenkul ve hisse senetleri gibi varlıkların toplam piyasa değerini listeledi ve ardından Bitcoin’in her birinden ne kadar pazar payı alabileceğini ölçtü. Analist, Bitcoin’in piyasa değerinin tam potansiyelinin 206,9 trilyon dolar civarında olduğuna inanıyor. BTC’nin maksimum arzının 21 milyon token olması ile bu, fiyatı BTC başına yaklaşık 9.85 milyon dolara yükselmesi demektir.

“Bitcoin’i derinden anlayanlar, potansiyelini en azından altın (~13 trilyon dolar) olarak görme eğilimindeler…”

13 trilyon dolarlık bir piyasa değerinde, her bir BTC yaklaşık 619.047 dolar değerinde olacaktır.

Kripto yatırımcıları, BTC’nin sonunda altını geçip geçemeyeceğini yıllarca düşündü ve düşünmeye devam ediyor. Finansal hizmetler firması deVere Group , 2020 yılının Kasım ayında Millennial neslinin iki varlık hakkındaki duygularını ölçen dünya çapında bir anket yayınladı.

“Ankete katılan 700+ Millennial müşterisinin üçte ikisinden fazlası (%67), Bitcoin’in güvenli liman varlığı olarak altına karşı daha iyi rekabet ettiğini düşündüklerini söyledi.”

deVere Group CEO’su ve kurucusu Nigel Green veriler hakkında şunları söyledi:

“Bitcoin on yıldan biraz fazla bir süredir var, ancak şimdiden altının 9 trilyon dolarlık piyasa değerinin küçük bir kısmını oluşturuyor. Çok yeni fakat çok güçlü.

Millennials, Baby Boomers’tan Millennials’a 60 trilyon dolardan fazla olduğu tahmin edilen en büyük nesiller arası servet transferiyle önümüzdeki yıllarda giderek daha önemli bir piyasa katılımcısı olacak.”

Yazma sırasında, Bitcoin 23.948 dolardan işlem görüyor.

BTC’nin 10 milyon dolarlık yüksek fiyat etiketini alabilmesi için mevcut değerlemesinden 400 kat daha fazlasını yapması gerekecek.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Sinem. Benim 8 yıllık editörlük geçmişim bulunuyor. 2018 yılından beri kripto paralara ilgi duyuyorum. Sizler için önemli gelişmeleri ve verileri araştırıyorum.

Yorum Yap