CryptoQuant; Bitcoin’de (BTC) Satış Baskısı Görünmüyor!

CryptoQuant; Bitcoin’de (BTC) Satış Baskısı Görünmüyor!

Bugün yayınlanan bir CryptoQuant makalesi , balinaların hareketsiz kalmayı seçtiği için Bitcoin pazarının oldukça sessiz kaldığını ortaya koyuyor.

Fed başkanı Jerome Powell’ın yakından izlenen enflasyon oranlarının beklenenin altına düşmesi için çalıştıklarını açıkladı. Böylece Bitcoin geçen hafta Fed’in faiz artırımının ardından yüksek bir hacimle yükseliş yaşadı.

CryptoQuant, hareketli ortalamalara bakılırsa, pazarın daha fazla düşüş yapabileceğini kabul etse de, satış baskısı için bir temel göstergenin oldukça düşük kaldığını belirtiyor. Uzun vadeli sahipleri çantalarını tutuyor.

Bitcoin’in zorlu bir dokuz ay geçirdiğini ve Kasım ayındaki en yüksek seviyelerinden %70’in üzerine düştüğünü belirtmekte fayda var. Bu düşüş, ekosisteme olan güveni aşındıran Terra gibi belirli blok zinciri ağlarının çöküşüyle ​​daha da kötüleşen bir durum olan şahin bir Fed’e atfedildi.

CoinShares BTC düşüşünün kısa vadeli olduğunu söylüyor

Pazartesi günü CoinShares, Bitcoin’in son zamanlardaki düşük fiyat performansı serisinin kısa ömürlü olmasını bekledikleri inancını yineledi . Firmaya göre, Fed yakında yaklaşan bir durgunluk karşısında faiz artırımlarını yeniden pazarlamaya başlayacak. Ayrıca CoinShares, yatırımcıların zayıflayan dolar karşısında Bitcoin gibi güvenli liman varlıklarına koşacağını tahmin ediyor. 

Bu arada, düşüşün yakında sona ereceğine inanan tek firma CoinShares değil. Grayscale, Temmuz ayında yayınladığı içgörülerinde , mevcut ayı piyasasında sadece birkaç ay kaldığını ortaya koydu .

Bunların birçoğu iyimser olmakla birlikte, kısa vadede piyasalarda temkinli olunması çağrısında bulunanlar da oldu. Örneğin, deneyimli yatırımcı Justin Bennett geçen ay , kripto piyasaları daha önce hiç bu tür koşullarla karşılaşmadığı için Bitcoin’in hala 10 bin doların altına düşebileceği konusunda uyardı ve önceki ayı piyasası modellerinin artık geçerli olmayabileceği konusunda uyardı.

CryptoQuant’ın vurguladığı gibi, kripto piyasalarının artık ABD ekonomik haberlerine daha olumlu tepki vermeye başladığını belirtmekte fayda var. Bitcoin özellikle geçen hafta Fed kararının ardından yaklaşık %10 arttı Yazma sırasında, önde gelen dijital varlık, son 24 saatte %0,51 artışla ancak son yedi günde %2,20 düşüşle 23 bin dolarlık fiyat noktasının hemen üzerinde işlem görüyor.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Sinem. Benim 8 yıllık editörlük geçmişim bulunuyor. 2018 yılından beri kripto paralara ilgi duyuyorum. Sizler için önemli gelişmeleri ve verileri araştırıyorum.

Yorum Yap