CryptoQuant CEO’su; Bitcoin’de Artık Dibe Yaklaştık Gibi Görünüyor!

CryptoQuant'ın CEO'su, bir short squeeze hareketi bekliyor...

CryptoQuant CEO’su; Bitcoin’de Artık Dibe Yaklaştık Gibi Görünüyor!

Zincir üstü veri platformu CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, kişisel twitter hesabından kripto para piyasasına dair önemli açıklamalar yaptı. Bucoinedir.com olarak sizler için açıklamaları derledik.

Kripto para piyasasına dair aktif görüşlerini paylaşan ünlü CEO, önümüzdeki dönemde bir kısa pozisyon tasfiye (short squeeze) hareketi beklediğini belirtti.

En son 2 yıl önce gördük

2020 yılının sonlarında boğa hareketi başlamadan önce, birçok yatırımcının Bitcoin’de kısa pozisyon açtığını belirten Young Ju şunları söyledi:

“2020’nin sonlarında birçok kişi Bitcoin’de kısa pozisyonlar açtı ve 10 bin ile 20 bin dolar arasındaki seviyelerde tasfiye oldu. Daha sonra da parabolik bir boğa koşusu başladı. O dönem, saatlik piyasa alım emirlerinin yüzde 10’u kısa pozisyon tasfiyelerinden geliyordu. Şimdi ise bu rakam %1”

Yaptığı açıklamalardan sonra takipçilerinden tepki topladı. Daha sonra bir tweet daha atarak, bu açıklamayı ”Boğa sezonu gelecek” anlamında söylemediğini ifade etti.

“Açık konuşmak gerekirse, parabolik bir boğa koşusu başlayacağını söylemedim. Sadece, dibe yaklaşmışız gibi gözüküyor. Şu anda sadece ‘short squeeze’ hareketinin başlamasını beklemeliyiz. Bir sonraki parabolik boğa koşusu aylar ya da yıllar sonra olabilir. Bunu hiçbir zaman bilemeyiz”

İlginizi Çekebilir; Analist; Potansiyeli Yüksek 4 Kaliteli Kripto Para!

CryptoQuant, geçtiğimiz ay paylaştığı verilerde, Bitcoin balina alımlarının devam ettiğini söylemişti. Özellikle eski Bitcoin (BTC) yatırımcıların satmak yerine elinde tutmaya istekli olduğunu gösteren verilerde, Bitcoin’e olan inancın yüksek olduğunu görmüştük. Ayrıca QryptoQuant geçen hafta yaptığı açıklamalarda,bu seviyelerden sonra balinalar satmak yerine elinde tutmaya başlayacaklarını düşündüklerini açıklamıştı. Bu düşünceye ise, geçmiş ayı sezonları baz alınarak varıldığını aktarmıştı.

Her türlü gelişmeden anında haberdar olmak için YoutubeTwitter ve Telegram kanalımızı takip edebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Doruk. 2019 yılından beri kripto paralarla ilgileniyorum. Geleceğine inandığım kripto para sektörünü araştırıyorum ve ulaştığım önemli verileri sizinle paylaşıyorum.

Yorum Yap