CryptoQuant; Yatırımcılar Düşüşte Kripto Para Alabilmek İçin 25 Milyar Dolara Sahip!

Yatırımcılar düşüşte ne yapıyor? Alım yapmayı mı hedefliyor?

CryptoQuant; Yatırımcılar Düşüşte Kripto Para Alabilmek İçin 25 Milyar Dolara Sahip!

Zincir üstü analitik platformu CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, kripto yatırımcılarının bu yılki düşüşe rağmen piyasadan ayrılmadığını söyledi.

Ju’ya göre, Bitcoin’in (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 70.000 $’dan 20.000 $’ın altına düşmesine neden olan mevcut düşüş , kripto piyasasının ilk durgunluğu olarak kabul edilebilir.

“Kripto piyasaları için ilk durgunluğu yaşıyoruz.Tüm piyasalar için En son durgunluk 2007-2009’du ve buna Büyük Durgunluk deniyor. Bu yüzden böyle bir durgunluk korkulacak birşey değil. Yatırımcılar dijital varlık satın almak için en iyi fırsatı bekliyor. Alıcılar ayı piyasasının dibini bekliyor. Kripto paralar %70 düşüş yaşarken, stablecoinler sadece %11 düştü.

Ju;  Yatırımcılar tekrar kripto satın almaya hazır olduklarında borsalara dağıtabilecekleri 25 milyar dolar değerinde stablecoin’e sahipler.

“Borsalarda uyuyan stabilcoinler artık Bitcoin rezervinin yarısı değerinde. Kripto varlık fiyatlarını artırabilecek 25 milyar dolarlık yüklü mermimiz var. Soru ne zaman, nasıl değil.”

Ayı sezonuna girmemizle beraber Sosyal medya üzerinden zaman zaman anketler yapılmaya başlandı. Geçtiğimiz gün yapılan bir ankette, kripto para yatırımcılara piyasadan çıkmayı mı, doğru zamanda alım yapmayı mı bekliyorsunuz şeklinde soru soruldu. Ankete katılanların %65’i doğru zamanı beklediklerini söylemişti. Fakat çoğu zaman doğru zamanı beklemeye çalışanlar, fırsatı kaçırıyorlar. Piyasada gerçek bir yükseliş için biraz zamana ihtiyacımız var. sabah yazdığım makalede anlattığım gibi, piyasa düşüşlerde çöpünü boşaltır. Çünkü para girmeyen bir piyasaya, ayı sezonu şarttır. Doğru stratejiye sahip olanlar, bu düşüşlerin yatırım araçlarının nefes çizgisi olduğunu bilir.

Bitcoin an itibariyle 19.400 dolar bandında bulunuyor. Piyasanın toplam değeri 873 milyar dolara gerilemiş durumdadır. Önemli gelişmelerden haberdar olmak için haber sitemizi; bucoinedir.com ve youtube kanalımızı takip etmeyi unutmayın.

”Bu Coin Nedir” olarak insanları bitcoin, altcoin ve kripto paralar hakkında bilgilendiriyoruz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap