CZ; Kripto Paraların Kabulü Artacak Fakat Bu Hatalar Yapılmamalı!

CZ; Kripto Paraların Kabulü Artacak Fakat Bu Hatalar Yapılmamalı!

Genellikle baş harfleri olan “CZ” ile tanınan Binance CEO’su Changpeng Zhao, belirsizlik yerine kripto para düzenlemesinin daha iyi bir seçenek olduğunu söyledi. Ancak, yaptırım yoluyla düzenlemenin kötü olduğunu söyledi.

Zhao, Çarşamba günü Hong Kong Web3 Festivali’nde şu açıklamaları yaptı.

Düzenleyici netliğin olmaması en kötüsü. Düzenleme çerçevesi. tamamlanmalı fakat bu düzenlemeler, ”yaptırım” yoluyla gerçekleşmemeli!

Zhao’nun yorumları, kendisinin ve Binance’in geçen ay ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu tarafından “yasadışı” bir borsa ve “sahte” bir uyum programı yürüttüğü iddiasıyla dava edilmesinin ardından geldi. O sırada Zhao, davayı “beklenmedik ve hayal kırıklığı yaratan” olarak nitelendirdi.

Kripto düzenleyicileriyle aktif olarak etkileşim kurmak

Bugünkü etkinlikte Zhao, düzenleyicilerin geleneksel finans endüstrisinden yönergeler ödünç alma ve bunları kriptoya uygulama yönünde “çok doğal bir eğilim” olduğunu söyledi

ancak kripto farklı ve gelişmekte olan bir sektör. Büyümesine izin verilmeli ve ayrıca “her zaman hain oyuncular, dolandırıcılar vb.” vardır, bu yüzden “bu adamları sınırlamanın yollarını bulmalıyız.”

CZ

CZ, çoğu düzenleyicinin, geleneksel finans sisteminden geldiğini ve kripto paraların nasıl çalıştığını anlamadığını söyledi.

“Bu nedenle, düzenleyicilerle çok aktif bir şekilde ilişki kurmak gerçekten önemli” dedi. CZ; “Hey, bak, bu ademi merkeziyetçi diyemeyiz. Hiçbir yerde değiliz.”

Son birkaç yıl içinde Binance, birkaç uygunluk yöneticisini işe aldı, kuruluşlarını çeşitli düzenleyicilere kaydettirdi ve başkalarıyla lisans başvurusunda bulundu.

Zhao bugün birçok düzenleyicinin “çok kabul edici” olduğunu, bazılarının ise “hala şüpheci” olduğunu ancak “bunda sorun olmadığını” söyledi ve ekledi: “Konuşmamız gerekiyor ve ayrıca sabırlı olmamız gerekiyor.”

Düzenleyiciler kripto kabulüne yardımcı olabilir

Zhao’ya göre, kripto para birimini kontrol etmeye çalışan hükümetler aslında kripto paranın benimsenmesine yardımcı olabilir.

“Bankaları kapatarak, fiat erişimini kapatarak, geleneksel finans piyasalarına daha fazla kısıtlama getirerek kriptoyu kontrol etmeye çalışıyorlar, bu da aslında daha fazla insanı kriptoya itiyor, bu da yapmak istediklerinin tersini yapıyor.”

Zhao, insanları geleneksel finans piyasalarında tutmak istiyorlarsa ücretlerin düşürülmesine, işlemlerin kolaylaştırılmasına ve kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesine yardımcı olmaları gerektiğini söyledi.

Geleneksel finans sektörlerindeki iyileştirme eksikliği, kripto paranın benimsenmesine yardımcı oluyor ve desteklemeye devam edecek.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Doruk. 2019 yılından beri kripto paralarla ilgileniyorum. Geleceğine inandığım kripto para sektörünü araştırıyorum ve ulaştığım önemli verileri sizinle paylaşıyorum.

Yorum Yap