DappRadar; Bu Altcoin’e Dikkat. Ethereum’u Geçebilir!

DappRadar, yayınladığı bir raporda bir altcoin hakkında önemli açıklamalar yaptı.

DappRadar; Bu Altcoin’e Dikkat. Ethereum’u Geçebilir!

DappRadar, yayınladığı bir raporda bir altcoin hakkında önemli açıklamalar yaptı.

DappRadar, Solana’nın (SOL) potansiyel olarak, takas edilemeyen belirteçler (NFT’ler) için önde gelen blok zinciri olarak Ethereum’u (ETH) geçebileceğini söylüyor.

Yeni bir raporda DappRadar, Solana’nın kripto pazarındaki son yaygın düşüşe rağmen NFT alanında iyi performans gösterdiğini tespit etti.

SOL için işlem hacmi, önde gelen altcoin Ethereum da dahil olmak üzere diğer blok zincirlerinde görülen düşüşlerin ortasında arttı.

DappRadar, akıllı sözleşme platformu Avalanche’ın (AVAX) aynı zamanda önemli yol kattetiğini söyledi.

“Solana ve Avalanche, işlem hacminde (kripto geri çekilmesine rağmen) %21 ve %15’lik bir artışla net kazananlar olarak ortaya çıktı.

DappRadar

Ethereum, Binance Smart Chain (BSC) ve Polygon (MATIC) gibi yerleşik blok zincirleri %41, %22 ve %59 oranında ağır kayıplara uğradı. Mutlak olsa da, %71 ve %84’lük bir gerileme gören Flow ve Ronin için en düşük noktaya ulaşıldı.”

DappRadar’a göre Solana, satış sayısı açısından diğer blok zincirlerini de geride bıraktı.

“Birçok tokenin değer kaybetmesine rağmen, ticaret faaliyeti birçok blok zincirinde devam etti. Solana, yine net kazanan olarak satış sayısını %98 oranında neredeyse ikiye katlarken, Ethereum ve BSC sırasıyla %2 ve %-4 ile hemen hemen aynı seviyede kaldı. Aynı şey, %75’e varan kayıplara uğrayan diğer blok zincirleri için söylenemez.”

Rapor, Solana’nın düşük gaz ücretleri ve düşük giriş engelleri nedeniyle Ethereum’u gasp etmek için bir tehdit olarak ortaya çıktığını söylüyor .

“Ethereum tarihsel olarak NFT’ler için birincil blok zinciri olmasına rağmen, Solana, nispeten düşük gaz ücretleri ve düşük giriş engelleri nedeniyle yeni NFT projeleri için uygun bir alternatif olarak büyüyor.

En büyük blokzincire sahip proje Ethereum’dur.

Solana ağı ucuz ve hızlı olması sebebiyle ilgi görmeye devam ediyor.

DappRadar bu ilgi ve benimseme sebebiyle, Ethereum’u geçebileceğini düşünüyor.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.