DeFi’de Toplam Kilitlenen Değer 10 Milyar Dolar Artış Gösterdi!

DeFi’de Toplam Kilitlenen Değer 10 Milyar Dolar Artış Gösterdi!

Kripto pazarının kademeli olarak yeniden canlanması, merkezi olmayan finans (DeFi) sektöründe kilitlenen toplam toplam değere olumlu bir şekilde yansıdı. 

Kilitli toplam değer (TVL), merkezi olmayan uygulamaların (dApp’ler) performansını ölçmek için temel olmuştur. 2 Aralık 2021’de TVL, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 253.91 milyar dolara ulaştı. 

Araştırmaya göre, Temmuz ayı boyunca TVL’de bir artış oldu. TVL, 24 Temmuz’da 86.57 milyar dolardı – ayın ilk gününden bu yana yaklaşık 72.6 milyar dolar olan %19’luk bir artış.

TVL, merkezi olmayan uygulamalara yatırılan dijital varlıkların toplam değeridir. TVL ayrıca, sahiplerine dApp’ler aracılığıyla faiz ve ödüller şeklinde tutarlı pasif gelir getiren tüm bahisli kripto para birimlerinin toplamını temsil eder. 

Kilitlenen yükselen toplam değere ne katkıda bulundu? 

En iyi 10 akıllı sözleşme zincirinin yedisinde TVL’deki bir artış, kilitlenen toplam toplam değerdeki artış için kredilendirilebilir. 

Ethereum, Temmuz ayında kilitlenen en yüksek değere sahip blok zinciri olarak kaldı. 1 Temmuz’da Ethereum TVL yaklaşık 46 milyar dolardı ve 24 Temmuz’da rakam yaklaşık 55.4 milyar dolara fırladı.

Binance Akıllı Zinciri (BSC), Terra’nın çöküşünden sonra kilitlenen en değerli ikinci zincir olarak yerini geri aldı. 1 Temmuz’da BSC TVL 5,97 milyar dolar civarındaydı. 24 Temmuz’da BSC TVL yaklaşık 6.64 milyar dolardı. Gün boyunca genel olarak benzer artışlar görüldü. 

TVL her alanda yükseliyor

TRON TVL, Temmuz’a 3,95 milyar dolardan başladı, ancak 24 Temmuz’a kadar 5,83 milyar dolara çıktı. 

Benzer büyümeler 2.68 milyar dolardan 3.07 milyar dolara yükselen Avalanche ilede görüldü. 

Solana (SOL), aynı dönemde TVL’de 2,47 milyar dolardan 2,74 milyar dolara yükseldi. 

Polygon ve Cronos ayrıca TVL’de sırasıyla 240 milyon dolar ve 100 milyon dolarlık bir büyümeye tanık oldu. 

Ayrıca TVL’lerin en çok bulunduğu DeFi platformları ise aşşağıdaki gibidir. MakerDAO ve Lido Finance TVL hakimiyetine liderlik yapıyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Doruk. 2019 yılından beri kripto paralarla ilgileniyorum. Geleceğine inandığım kripto para sektörünü araştırıyorum ve ulaştığım önemli verileri sizinle paylaşıyorum.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.