Dev Gelişme; FTX, Robinhood’u Satın Almak İstiyor!

Dev Gelişme; FTX, Robinhood’u Satın Almak İstiyor!

Bloomberg bugün , anlaşmaya aşina olan isimsiz kişilere atıfta bulunarak, kripto para borsası FTX’in dijital ticaret platformu Robinhood’u ( HOOD ) satın almak için bir anlaşma düşündüğü bildiriliyor.

Raporda, Robinhood’ın FTX’ten henüz böyle bir devralmayla ilgili resmi bir bildirim almadığı belirtilirken, FTX’in nihayetinde bir satın alma yapmamayı seçebileceği de belirtildi.

FTX tarafından potansiyel bir satın alma raporu, FTX’in CEO’su ve kurucusu Sam Bankman-Fried’in Robinhood’da %7,6 hisseye sahip olduğunu açıklamasından sadece bir ay sonra geldi .

Robinhood hisseleri, raporun ardından seansın en yüksek seviyelerinde %21’den fazla yükseldi ve hisse senedindeki oynaklık için en az bir alım satım durmasını tetikledi.

Robinhood hisseleri, Cuma gününün kapanışına kadar yıldan bugüne kadar %55’ten fazla değer kaybetti.

Bloomberg’in raporu, Goldman Sachs’taki analistlerin Robinhood hisselerini Sell’den Neutral’a yükseltmesinden birkaç saat sonra geldi. Goldman, Robinhood için “artık daha dengeli bir risk-ödül görüyoruz” derken hisselere 9,50 dolarlık bir fiyat hedefi koydu.

SBF’nin sahip olduğu FTX borsası, sert ayı sezonunda büyümeye devam eden şirketlerin başında geliyor. Sert ayı sezonunda satın alımlara devam eden FTX, ayrıca birkaç şirketi de batma tehlikesinden kurtardı. Boyager ve BlokFi gibi şirketlere ciddi oranda kredi verdi. Büyüme odaklı güçlü adımlar atan SBF şimdi de Robinhood borsasını gözüne dikmişe benziyor. Satın alım gerçekleşirse, Sam Bankman-Fried en büyük yatırımcı kitlelerinden birine sahip olmuş olacak.

FTT Coin Nedir?

Son zamanlarda kripto para odaklı şirketlere en çok yatırım yapan şirket FTX borsasıdır. FTX borsasının FTT adında bir yerel kripto para birimi de bulunmaktadır. Binance için BNB neyse FTX için de FTT odur. Ethereum, Solana ve Binance Chain blok zincirlerinde aktif olarak kullanılan FTT token, ağ etkilerini ve token taleplerini artırmak için karmaşık bir şekilde tasarlanmıştır ve aynı zamanda dolaşımdaki arzını azaltmaya yardımcı olur. FTX, vadeli işlemler, kaldıraçlı tokenlar ve Over Counter (OTC) alım satımı sunan bir kripto para türevleri borsasıdır. FTX platformunda işlem yapan kullanıcılar, işlem ücretlerinde komisyon indirimi kazanmak için FTT’yi kullanabilir. Yeterli FTT’ye sahip olan müşteriler, FTX’teki tüm OTC işlemlerinden indirim alabilir. FTT, FTX’te vadeli işlem pozisyonları için teminat olarak da kullanılabilir. Bu, FTT için fayda ve talebi artırır. Aynısı, gelecekte marjin alım satımı gerçekleştirdiğinizde de geçerlidir. Ayrıca FTX’te oluşturulan tüm ücretlerin üçte biri, tüm FTT’nin en az yarısı yakılana kadar bir FTT geri alımı için kullanılacaktır.  FTT Coin geleceği hakkında olumlu bir şekilde bahsedilebilir. Şu anda vadeli işlem borsaları, finans alanını geride tutan birçok kusura sahip. FTX, misyonunda bu sorunları çözmek ve türevler alanını kurumsal seviyeye taşımak olarak gören FTX, bu konuda gelişimini FTT Token özelinde de sürdürmek istiyor. Bu içeriği yayına hazıladrığımız tarihte 7 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşan FTX borsasının gelişimi, özellikle son boğa sezonuyla beraber ilginç bir noktaya gelmiştir. Kripto endüstrisinin en büyük likidite sağlayıcıları arasında yer alan Alameda Research’ün girişimi FTX’in borsa token’ı olarak adlandırılan FTT Coin’in geleceğinin parlak olduğunu söyleyebiliriz. FTX, popülaritesi artan istikrarlı bir projedir. FTX uzun vadede iyi bir yatırım olabilir. Ancak, kripto para piyasalarının oynaklığını da göz önünde bulundurarak yatırım yapılmalıdır.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Doruk. 2019 yılından beri kripto paralarla ilgileniyorum. Geleceğine inandığım kripto para sektörünü araştırıyorum ve ulaştığım önemli verileri sizinle paylaşıyorum.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.