Dev İddia; Meta Bu Metaverse Coini 4 Milyar Dolara Satın Alıyor!

Dev İddia; Meta Bu Metaverse Coini 4 Milyar Dolara Satın Alıyor!

Bildiğiniz gibi Facebook, 2021 yılında adını Meta olarak değiştirdi ve Şirketin CEO’su Mark Zuckerberg, kendi metaverse evrenini yaratacaklarını açıkladı. Bu haberle beraber metaverse sektörü büyük bir ivme yakaladı ve onlarca kat yükseliş yapan kripto paralar oldu.

Şimdi ise Twitter üzerinden dev bir iddia ortaya atıldı ve kripto para topluluğu bu iddiaya odaklandı. Twitter fenomeni Efe Bulduk, twitter hesabından aşşağıda gördüğünüz paylaşımı yaptı.

Yaptığı paylaşımda The Sandbox (Sand) evrenine ait bir görsel bulunuyor ve görselin üzerine Meta şirketinin 4 milyar dolar değerleme ile Sand’ı satın alacağını iddia etti. Kendinden çok emin bir şekilde paylaşım yapan Efe bulduk, Twitter’da SAND etiketinin TT olmasına neden oldu. Bu iddialar gerçeğe dönüşürse, Teknoloji Dünyasın’da büyük bir ses getirebilir. Haberle beraber Sand coin fiyatında yükseliş görüldü. Özellikle meta tarafında gelebilecek bir açıklama, Sand coin fiyatında çok büyük yükselişler getirebilir.

The Sandbox (SAND) Coin Nedir?

The Sandbox; oyuncuların dizayn, paylaşım ve oyun için varlıkları satabilme yetkisine sahip olduğu, kullanıcılar tarafından yönetilen merkeziyetsiz bir sanal dünyadır. Sandbox metaverse, oyun pazarının dinamiklerini değiştirmeye ve yaratıcıları kullanıcı tarafından oluşturulan içerik aracılığıyla ürettikleri değer için ödüllendirmeye çalışan birkaç Blokzincir tabanlı sanal dünyadan biridir.

  The Sandbox’da oyuncular, inşa ettikleri oyun deneyimlerini Ethereum Blokzincir’i üzerinde SAND token aracılığı ile paraya dönüştürebilir. Oyuncular, NFT formatında dijital ASSET’lar yaratabilir, bu ASSET’ları pazara yükleyebilir ve Game Maker aracılığı ile oyunlara entegre edebilirler. Kullanıcılar platform üzerinde geçirdikleri sürede çeşitli yollarla para kazanabilirler.

SAND token maksimum arzı 3.000.000.000 adet olarak belirlenmiştir. Dolaşımda ise 1.260.000.000 adet token bulunmaktadır.

Sand coin, hem bir metaverse, hem bir oyna kazan projesidir. Bu özellikleri bir araya getirdiği için, çok fazla ilgi çekmektedir.

Ayrıca Sand üzerinde Land’lar satılıyor. The Sandbox metaverse’ünün içerisinde yer alan ve oyuncuların üzerinde deneyimler inşa edebildiği dijital emlak parçalarıdır. Oyuncu bir parça arsa elde ettiğinde, oyunlar ve tasarımlarla doldurabilir ya da birden fazla LAND birleştirilip (arazi, mülk) elde edilebilir. Toplamda 166.464 adet LAND, The Sandbox metaverse’ünün içindeki haritada kullanılabilir halde bulunmaktadır. LAND satışlarından bir adet LAND satın aldıktan sonra oyuncular sahip oldukları LAND’ın değerini arttırmak ve kazanç elde etmek için onları ister kiralayabilir ister çeşitli içeriklerle doldurabilirler.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.