Dijital Kimlik Çözüm Sağlayıcısı Lifeform, Binance Desteği Aldı!

Binance Labs, ayı sezonunda yatırımlara devam ediyor...

Dijital Kimlik Çözüm Sağlayıcısı Lifeform, Binance Desteği Aldı!

Görsel bir dijital kimlik (DID) çözümleri sağlayıcısı olan Lifeform, Binance’in risk sermayesi kolu ve hızlandırıcısı olan Binance Labs’tan destek aldı.

Crypto @binancelabs alanındaki en büyük VC Firmaları, Tohum Turunda milyonlarca $ ile özel olarak Lifeform’a yatırım yaptı.

#Binance Labs’ın desteğiyle #BUIDL’e devam edeceğiz.

Rehberlik için @geek_cartel’e teşekkür ederiz. https://t.co/XmmQDDysXW— Lifeform (@Lifeformcc) 3 Ağustos 2022

Binance Blog’da yayınlandığı üzere, Binance Labs, görevi Web3 kullanıcılarını kendi merkezi olmayan DID’lerini sağlayarak güçlendirmek olan Lifeform için bir başlangıç ​​finansman turuna öncülük etti.

Finansman turu, Lifeform’a ürün geliştirme ve inovasyon stratejilerini hızlandırma yeteneği sağlayacak. Bu, güvenlik mekanizmalarını ve tekliflerini büyütmek için daha stratejik ortaklıkların satın alınmasını içerecektir. Binance Labs Yatırım Direktörü Mia Mai, “Kullanıcılar Web2’den Web3’e geçerken, çevrimiçi varlıkları dijital simülasyondan dijital yerele geçecek” dedi. “Lifeform’un altında yatan teknoloji, kullanıcılara bireyselliklerini ifade etmeleri için benzersiz bir yol sunuyor ve sonunda kullanıcıların simbiyotik bir ekosistemde refah vizyonlarını aramalarına izin verecek.”

 

Lifeform 2021’de piyasaya sürüldü ve fiziksel dünya ile dijital dünya arasında köprü oluşturmak amacıyla 2018’den beri DID üzerinde çalışıyor. Şirketin temel teknolojileri şunları içerir: 

  • Hiper-gerçekçi 3D avatar oluşturma araçları;
  • Görsel DID protokolleri;
  • Güvenli ve yenilikçi sözleşme çözümleri; 
  • Web3 avatarları için merkezi olmayan kimlik sistemleri; ve 
  • Metaverse motoru yazılım geliştirme kitleri (SDK’lar).

Lifeform, kullanıcılara dijital olarak oluşturulmuş avatarlarını Web2 sosyal medya platformlarına getirme olanağı da verecek anahtar teslim bir çözüm geliştirdi.Lifeform’un kurucusu Lily Fang, “Kullanıcılar Web2’den Web3’e geçerken, çevrimiçi varlıkları dijital simülasyondan (dijital yerliye) geçecek” dedi.

Binance Labs Yeni Başkanını Duyurdu

Diğer Binance Labs haberlerinde, Binance Kurucu Ortağı Yi He, şirketin 7,5 milyar dolarlık risk sermayesi kolunun başına geçti.

Portföyünde 200’den fazla proje bulunan Binance Labs, yönetim altındaki varlıklara göre en büyük kripto VC’leri arasındadır. Binance Labs’de hem günlük operasyonları hem de küresel stratejiyi yönetmesi bekleniyor.

Binance CEO’su CZ, konuya yönelik şu açıklamaları yaptı…

“Kurucu ekibin bir parçası olarak Yi, başlangıcından bu yana Labs’ta aktif olarak yer aldı ve artık topluma etkin bir şekilde hizmet etmeyen bu küresel kurumları bozma vizyonu ve güdüsüyle erken aşamadaki projeleri ve kurucuları belirlemede çok önemli bir rol oynayacak. “Bu, Yi’nin Labs’ta daha büyük bir rol üstlenmesi için mükemmel bir an çünkü bu pazar, zorlu piyasa koşullarında gelişme azmi ile bu projeleri belirlemek için benzersiz bir fırsat sunuyor.”

Binance Labs, belirli sektörlerdeki erken aşama projelere odaklandı. VC kolu tarafından desteklenen en başarılı projeler arasında Polygon, FTX, Certik, Nym ve Dune Analytics yer almaktadır. Binance Labs ayrıca yakın zamanda DST Global Partners ve Breyer Capital gibi kurumsal oyuncuların katılımını içeren 500 milyon dolarlık bir yatırım fonu kurdu.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Rasul. Kripto para sektörüne ilgi duyan bir üniversite öğrencisiyim. Bu Coin Nedir web sitesinde sizlere önemli gelişmeleri anlık sunuyorum.

Yorum Yap