Dogecoin Hayranı, Blokzincirde Ponzi Keşfetti!

Dogecoin Hayranı, Blokzincirde Ponzi Keşfetti!

Potansiyel bir Dogecoin dolandırıcılığı, kripto hayranları tarafından ifşa edildi.

Kripto alanı, çoğunlukla çalınan fonları takip etmek zor olduğu için dolandırıcılıklarla dolu. Görünüşe göre, en son dolandırıcılık Dogecoin’i içeriyor. Raporlar , topluluk Dogecoin zincirinde çok sayıda şüpheli işlem fark ettikten sonra dolandırıcılığın keşfedildiğini gösteriyor.

Otomatik Hesaplar

Bir Dogecoin hayranı tarafından yapılan bir keşif , söz konusu işlemlerin otomatik ve çok küçük olduğunu ortaya koyuyor. Söz konusu hayran, işlemlere dahil olan birçok adresin listesini paylaştı.

“İşin gerçek doğasını ve paranın hareketini gizlemek için günlük olarak 0.0207 doge değerinde çok sayıda küçük işlem gerçekleştirildi.”

Kripto dolandırıcılığı, dolandırıcılar paranın geri kalanını ortadan kaldırmadan önce birkaç kişiye diğer insanların parasıyla ödeme yapıldığı piramit şemaları gibi çalışır. Ödenen birkaç kişi, “iş fikrini” meşru göstermek ve muhtemelen bu tür dolandırıcılıklarla gelen birçok kırmızı bayrağı örtbas etmek içindir.

Şüpheli Yüksek Getiriler

İlginç bir şekilde, bildirilen dolandırıcılık, Dogecoin sahipleri için bir yatırım fırsatı olarak tarandı ve pazarlandı. Bununla birlikte, yatırım getirisi olarak sunulan yüksek faiz, planın ortaya çıkmasına yardımcı olan çeşitli şahin gözlü kripto hayranlarının dikkatini çekti.

Huilo Invest adındaki bir varlık, dolandırıcılıkla ilişkili suçludur. Görünüşe göre şirket Londra, İngiltere merkezli olduğunu iddia ediyor gibi görünüyor, ancak izleyiciler noktaları birleştirdi ve aslında Çin merkezli olduğunu öğrendi. Operasyonlarına daha yakından bakıldığında, Huilo Invest’in bir zamanlar yaklaşık 600.000 $ tutarında fona sahip olduğunu ortaya koyuyor – muhtemelen bir gün içinde %7 ila %10 arasında yatırım getirisi sunma konusunda sahte bir vaatle şüphelenmeyen kripto sahiplerinden yağmalandı. Huilo Invest ayrıca diğer kriptoların yanı sıra BTC, Ethereum, Tron, BCH, BNB, USD ve LTC’de fon aldı.

Tehlikeli Olarak İşaretlendi

İlginç bir şekilde, çeşitli yatırım forumları dolandırıcılık şirketini tehlikeli olarak işaretleyerek daha da dikkat çekici hale getirdi. Dolandırıcılık düzeni sona ermiş görünüyor , ancak bu tür dolandırıcılıklar genellikle başka şekillerde geri geliyor. 

Neden Anlattık?

Çünkü hergün bizlere onlarca madencilik, faiz, stake gibi dolandırıcı firmalardan reklam teklifleri geliyor. Bu piyasada, kolay para peşinden koşanın dolandırırlar. Bu yüzden asla bu tür madencilik sitelerine veya faiz getirisi verdiklerini iddia eden sitelere üye olmayın. İlk bir kaç ay ödeme yapar sonra piyasadan kaybolurlar. 100 yatırırsınız, 30 öderler ve 70’i cebine atıp sizleri engellerler.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap