Donald Trump; ABD, Çin’e Karşı Bir Dünya Savaşını Kabediyor!

Donald Trump; ABD, Çin’e Karşı Bir Dünya Savaşını Kabediyor!

Eski ABD Başkanı Donald Trump, ABD’nin Çin’e karşı bir kur savaşını kaybetmesinin, Amerika’nın bir dünya savaşını kaybetmesi gibi olacağı konusunda uyardı. Trump, “İkinci sınıf bir ülke olacağız” uyarısında bulunarak, ABD dolarının “bizi güçlü ve güçlü yapan şey” olduğunu da sözlerine ekledi.

Donald Trump, ABD-Çin Kur Savaşı hakkında

Eski Başkan Donald Trump, Çarşamba günü Fox News ile yaptığı bir röportajda, Çin’in dünyanın büyük bir bölümünü dolar standardının dışına itmesinin, Amerika’nın bir dünya savaşını kaybetmesine eşdeğer olacağı konusunda uyardı.

“İran, Çin üzerinden Suudi Arabistan’la buluşuyor. Ve Çin yönetimi devralıyor… Ve birkaç kişinin ‘Dolar standardını asla kaybetmeyeceğiz’ dediğini duydum. Şaka mı yapıyorlar?” detaylandırarak şunları söyledi:

Çin standardı, para birimi standardını değiştirmek istiyor. Ve bu olursa, bu bir dünya savaşını kaybetmek gibidir. İkinci sınıf bir ülke olacağız.

Ayrıca eski ABD başkanı, Batılı ülkelerin Brezilya’yı Çin etkisine kaptırdığını ve kendi yarımkürelerinde Kolombiya’yı da kaybetmenin eşiğinde olduğunu açıkladı. Ayrıca İran ve Rusya’nın zaten Çin ile ittifak halinde olduğundan bahsetti.

Trump, Fransa’nın Çin ile ilişkisi ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile Çin Devlet Başkanı Xi Jinping arasında yakın zamanda gerçekleşen görüşme hakkında yorum yapmaya devam ederek, şunları yineledi:

Neler oluyor? Kaybediyorlardı. Para birimimizi kaybedersek – bu bir dünya savaşını kaybetmeye eşdeğerdir. Bizi güçlü ve güçlü kılan para birimimizdir.

Eski cumhurbaşkanı, Macron Beyaz Saray’dayken Çin’e tekliflerde bulunsaydı, Fransa cumhurbaşkanı ile temasa geçeceğini ve ceza olarak Fransız şarabı ithalatını sınırlamak gibi ekonomik sonuçlarla tehdit edeceğini vurguladı.

Trump’a göre, ABD’den yararlanmak istedikleri için tüm ülkelerle başa çıkmak zor, “Hepsi zor çünkü her ülke bizi soyuyor. Ama özellikle Fransa çok zor” dedi.

Eski ABD başkanı, bizzat Fransızlarla telefonda görüştüğünü ve Fransa’nın Amerikan şirketlerini vergilendirme planına yanıt olarak şampanyaya %100 tarife uygulamakla tehdit ettiğini açıkladı. Trump, “15 dakika sonra geri arandım” diyerek, Fransızların kendisine “Amerikan şirketlerinden ücret almamaya karar verdik” dediğini de sözlerine ekledi. Ancak eski cumhurbaşkanı şunları kaydetti: “Ama ben ayrıldıktan sonra ne olduğunu biliyorsunuz, şimdi onları suçluyorlar.”

Geçen hafta Trump, Çin’in dünya çapında bir numaralı para birimi olarak ABD dolarını değiştirmeye çalıştığı konusunda uyardı ve Biden yönetimi altında “muhtemelen” başarılı olacaklarını tahmin etti. Bu, ülkemizin tarihindeki en büyük yenilgisi olur” dedi.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap