El Salvador Bitcoin (BTC) Almaya Devam Ediyor!

Bukele Bitcoin almaya devam edeceğini söyledi.

El Salvador Bitcoin (BTC) Almaya Devam Ediyor!

Başkan Nayib Bukele Perşembe günü yaptığı açıklamada, El Salvador’un her biri 19.000 dolardan 80 bitcoin satın aldığını söyledi.

Bitcoin gelecek. Ucuz sattığınız için teşekkür ederim.

Nayib Bukele Perşembe günü yapılan toplam 1,52 milyon dolarlık 40 satın alma işleminin ekran görüntülerini paylaştı.

El Salvador’un son bitcoin alımı , Bukele’ye göre, Orta Amerika ülkesinin her biri 30,744 dolar fiyatla toplam 15,3 milyon dolar karşılığında 500 BTC aldığı Mayıs ayındaydı.

Bukele’nin duyurularına dayanan verilerine göre El Salvador, bitcoin bahsinde %55.03 düşüş yaşadı. Eylül ayından bugüne kadar ülke toplam 103,9 milyon dolar karşılığında alım gerçekleştirdi ancak portföyü şu anda 46,6 milyon dolar değerine kadar gerilemiş durumda.

Mayıs ayında El Salvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya , ülkenin o sırada sahip olduğu bitcoin miktarının yıllık bütçesinin %0,5’inden daha azını temsil ettiğini ve bitcoin kayıplarının ülkenin mali pozisyonu için “son derece minimal” bir risk oluşturduğunu söyledi.

El salvador daha önce bitcoin tahvillerinin geleceğini söyledi fakat olumsuz piyasa koşullarından dolayı ertelendiğini açıkladı.

Piyasa ne durumda?

Bitcoin 20.000 dolarda tutunamadı ve 19.300 dolara kadar düştü. Birçok faktörden dolayı yaşanan bu sorun, büyük yatırımcıları korkutmuyor gibi görünüyor. Fakat bu düşüşte en çok etkilenen’in madenciler olduğunu görüyoruz. Bazı madenciler kapanmalarla karşı karşıya gelebilir. Ayrıca dün size bildirdiğim üzere Avrupa Birliği Mica kripto para anlaşmasını kabul etti. Parlamenter Stefan Berger, “Avrupa, kripto varlıkları düzenleyen ilk kıta oldu. Parlamento, Komisyon ve Konsey, MiCA üzerinde anlaşmaya vardı. Rapörtör olarak benim için PoW [Bitcoin’in temelini oluşturan madencilik algoritması] gibi teknolojilerin yasaklanmaması önemliydi.” ifadelerini kullanmıştı.

ABD, Yıl Sonuna Kadar Stablecoin Yasasını Geçirebilir

ABD Başkanı Joe Biden’ın Finansal Piyasalar Çalışma Grubu, bugün gerçekleştirilen toplantıda stablecoin mevzuatını ele aldı.

Bir yetkilinin verdiği demece göre, yıl sonuna kadar yasalaştırılması planlanan bir stablecoin mevzuatı üzerinde çalışılıyor.

Henüz sonuçlandırılmayan veya tanıtılmamış olan bu yasama paketi, yeni bir stablecoin tanımı yaparken, bunların nasıl kullanıldığına da değinecek. Yetkili, bu mevzuatın sektör üzerindeki mevcut düzenleyici otoriteyi de koruyacağını dile getirdi.

Stablecoin’lerin nasıl ihraç edildiği de toplantıya katılanların tartıştığı bir diğer detay olarak öne çıktı.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap