İlginizi Çekebilir
Elon Musk Bitcoin’lerini (BTC) Neden Sattı? Musk’ın Gizli Oyunu!

Elon Musk Bitcoin’lerini (BTC) Neden Sattı? Musk’ın Gizli Oyunu!

Kripto para piyasasının en manipülatif insanı Elon Musk, yatırımcıların sırtından milyarlarca dolar kazanıyor...

0

Bildiğiniz gibi Elon Musk, dün attığı bir tweet gönderisinde Tesla’nın Bitcoin rezervinin %75’ini sattığını açıkladı;

Yapılan açıklamadan hemen sonra BTC çok küçük bir düşüş yaşadı? Elon musk neden BTC aldı? ve neden sattı?

Elon Musk’ın Gizli Oyunu

Elon musk’ın tweetlerini ve tweetlerine bağlı hisse fiyatlarını paylaşan bir datasets sitesi olan kaggle.com, Elon musk’ın yapmaya çalıştıkları hakkında bize biraz ipucu veriyor.

Elon Musk twitter’ı aktif kullanmaya başladığı günden bugüne, attığı aktif tweetler ile orantılı bir şekilde Tesla hisse fiyatlarının arttığını gördük. Ayrıca Elon Musk Bitcoin satın aldığını açıkladıktan sonra kripto para odaklı tweetlerine devam etti ve kısa süre içerisinde, Tesla hisse fiyatı 649 dolar seviyelerinden 1.200 dolar bandına kadar yükseldi.

Tesla iddia ettiği gibi 20.000 dolar seviyelerinden BTC satışı yaptıysa, Elon Musk burdan kaybettiği birkaç yüz milyon doları, aylar öncesinde kripto para odaklı tweetler atarak kazandığı onlarca (MİLYAR) dolar ile telafi etmiş görünüyor.

Ayrıca Elon Musk Bitcoin rezervinin%75’ini sattığını açıkladıktan hemen sonra Tesla hisse fiyatında %9’luk bir artışa tanıklık ettik. Kripto para yatırımcıların bir kısmı, Tesla’nın BTC satışından sonra panikledi. Bazı yatırımcılar, bu satışın etkisiyle Bitcoin’in yok olabileceği düşüncesine kapıldılar.

Elimizdeki verilere baktığımızda, bu alış ve satışın daha önce planlandığı ve yapılan plana göre hamleler yapıldığını gösteriyor.

Yani demek istediğim, bugün BTC satışı yapan Tesla, birkaç yıl sonra daha yüksek meblağ ile BTC alışı yapabilir.

Bu tür gelişmeler Kripto Paraların kötü olduğunu göstermez. Aksine Elon Musk’ın elindeki kripto paraları satması, piyasa için daha iyi olmuş olabilir. Umarım en yakın zamanda elindeki %25’lik kısmı satmaya başlar…

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap