Elon Musk, Dogecoin’in (DOGE) Kullanımını ve Etkileşimi Genişletmeye Çalışıyor!

Elon Musk, Dogecoin’in (DOGE) Kullanımını ve Etkileşimi Genişletmeye Çalışıyor!

Milyarder Elon Musk’a ait sosyal medya platformu Twitter, ikonik mavi kuş logosunu Shiba Inu köpek memesiyle değiştirdi. Hindistan’daki birçok Twitter kullanıcısı Salı sabahı ana sayfalarında popüler “doge” memesini gördüklerinde değişikliği fark ettiler. Elon Musk gelişmeyi açıklamasa da, birçok kullanıcı bunun bir 1 Nisan şakası olması gerektiğini ancak zamanında uygulanmadığını düşünüyor.

Ancak Twitter CEO’su bir mem paylaştı ve logo değişikliğini onayladı.

Elon Musk, kendisine Twitter’ı satın almasını ve kuş logosunu kanka olarak değiştirmesini öneren bir Twitter kullanıcısı ile yaptığı konuşmanın ekran görüntüsünü de paylaştı. Musk, tweet ile birlikte “Söz verildiği gibi” yazdı. Özellikle, logo değişikliği Twitter’ın mobil uygulamasında görünmüyor.

Bir Guardian raporuna göre logo değişikliği, Elon Musk’ın ABD’deki bir mahkemeye Dogecoin yatırımcıları tarafından iddia edilen bir piramit planı nedeniyle kendisine karşı açılan 258 milyar dolarlık davayı reddetmesi için dilekçe vermesinden birkaç gün sonra geldi.

Twitter’ın logosu değiştirildikten sonra, Dogecoin’in fiyatı neredeyse %25 artarak 0,09652 dolara yükseldi. Twitter kullanıcılarının gelişmeye nasıl tepki verdiğine bir göz atın

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap