Elon Musk; Dogecoin’in İşlem Kapasitesi, Bitcoin’den Daha Yüksek!

Elon, dogecoin desteğini sürdürüyor.

Elon Musk; Dogecoin’in İşlem Kapasitesi, Bitcoin’den Daha Yüksek!

Amerikan elektrikli otomobil şirketi Tesla’nın CEO’su Elon Musk, meme tabanlı kripto para birimi Dogecoin’e (DOGE) desteği yineledi.

Yakın tarihli bir röportajda Musk, Dogecoin’in ödeme yapmada Bitcoin’den (BTC) daha iyi olduğunu, çünkü “ Dogecoin’in toplam işlem kapasitesi Bitcoin’den çok daha yüksek” dedi.

DOGE’nin 2013 yılında bir şaka kripto para birimi olarak piyasaya sürülmesine rağmen Musk, tokenin özellikle ödemelerde kullanıldığında çok fazla potansiyele sahip olduğunu belirtti. 

Musk, DOGE’nin ödeme yetenekleriyle ilgili sözleri destekliyor. 

Musk, Tesla ve SpaceX dahil olmak üzere işletmelerinde Dogecoin için destek ekledi. Popüler kripto para, Tesla ve SpaceX’in ürünlerini satın almak için kullanılabilir. 

Musk’ın nihai hedefi, Dogecoin’in “internetin para birimi” olarak kullanıldığını görmek. Bu yılın başlarında, Robinhood Markets’ın kurucu ortağı Vladimir Tenev, Dogecoin’in nasıl internetin para birimi haline gelebileceğine dair görüşler paylaştı. 

Bir anlık meme olarak ortaya çıkan Dogecoin, Elon Musk tarafından desteklenmeye devam ediyor. Elon’a göre, Dogecoin bir gün internetin para birimi haline gelece.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap