Elon Musk, En Kötü Enflasyonist Baskıyı Geride Bıraktığımızı Düşünüyor!

Elon Musk, En Kötü Enflasyonist Baskıyı Geride Bıraktığımızı Düşünüyor!

6 Ağustos Cumartesi günü Tesla CEO’su Elon Musk bir hissedarlar toplantısı düzenledi ve dünya ekonomisi hakkında iyimser bilgiler verdi. Enflasyonist baskılar hafiflemeye başlarken Tesla CEO’su Elon Musk, enflasyonist baskıların en kötüsünün geride kalmış olabileceğine inanıyor. Takip eden altı ay boyunca Elon Musk, şirketin emtia maliyetlerinin düşmeye başlayacağını tahmin ediyor.

Tesla’nın CEO’suna göre:

“Trend düşüyor, bu da en yüksek enflasyonu geçtiğimizi gösteriyor. Enflasyonun gelecekte bir noktada hızla düşeceğini düşünüyorum. Fiyatların zaman içinde nereye gittiğine dair bir nevi içgörümüz var. Şu anda gördüğümüz ilginç şey, emtialarımızın çoğunun, bir Teslaya girmiyor olması değil, fiyatların altı ay içinde düşme eğiliminde olması” dedi.

Yükselen Faizler Endişe Yaratıyor

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki enflasyon, kırk yılın en yüksek seviyesinde, yatırımcıların tahvil ve hazine gibi daha güvenli yatırımlara akın etmesiyle hisse senedi ve kripto para piyasalarını bir çıkmaza soktu. Bunun nedeni, Federal Rezerv’in ekonomik kalkınma üzerinde olumsuz bir etkisi olabilecek enflasyonu kontrol altına almak amacıyla faiz oranlarını yükseltmesidir.

Bununla birlikte, Elon Musk’ın öngördüğü gibi enflasyonist baskı hafiflerse, kripto para biriminden çıkışlar azalabilir. Bu aynı zamanda daha fazla yatırımcının mevcut kripto yatırımlarını elinde tutacağını ve muhtemelen uzun vadede birikim yaratacağını da gösterebilir.

BlackRock ve Coinbase sadece birkaç gün önce ittifaklarını duyurduklarında geniş çapta bekleniyordu. Anlaşmanın bir sonucu olarak, BlackRock kurumsal müşterilere kripto para birimine maruz kalma olanağı sağlayabilecek. 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Doruk. 2019 yılından beri kripto paralarla ilgileniyorum. Geleceğine inandığım kripto para sektörünü araştırıyorum ve ulaştığım önemli verileri sizinle paylaşıyorum.

Yorum Yap