En Büyük 2. Stablecoin’in Varlıkları Batan Banka da Bulunuyordu!

En Büyük 2. Stablecoin’in Varlıkları Batan Banka da Bulunuyordu!

Circle’ın bu yılın Ocak ayındaki denetim raporunun içeriğine göre, Circle’ın stablecoin’i $USDC , Silicon Valley Bank ve Silvergate dahil olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir dizi düzenlemeye tabi finans kuruluşunda rezervlere sahip. Rapor, Deloitte tarafından incelendi ve onaylandı. Ancak 4 Mart’ta Circle, Silvergate tarafından tutulan USDC rezerv mevduatlarını diğer bankacılık ortaklarına aktardığını söyledi.

Circle’ın $USDC Ocak 2023 Rezerv Raporu:

“Nakit, ABD’de düzenlemeye tabi finansal kuruluşlarda tutulmaktadır: Bank of New York Mellon, Citizens Trust Bank, Customers Bank, Flagstar Bank N.A.’nın bir bölümü olan New York Community Bank, Signature Bank, Silicon Valley Bank ve Silvergate Bank.”

Varlıkların saklandığı bankalar arasında bugün kapatılan Silicon Valley Bank’ta yer alıyor. USDC rezervlerinin ne kadarının SVB’de tutulduğu henüz bilinmiyor. Circle’ın 2022 yıllık raporu, varlık rezervleri için USDC rezervlerinin yaklaşık %80’inin 3 aylık ABD Hazineleri olduğunu gösteriyor. Ocak 2023’ün sonunda, ABD Hazine rezervleri BlackRock tarafından yönetilmek üzere transfer edilecek ve dünyanın en büyük saklama kuruluşu olan Bank of New York Mellon tarafından saklanacak. Geriye kalan yaklaşık %20’lik kısım, ABD tarafından düzenlenen sekiz bankacılık ortağının her biri tarafından tutulan nakittir. Bu rezervler Deloitte tarafından aylık olarak gözden geçirilerek sertifikalandırılır ve ilk sertifika raporu hazırlanır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap