ENS Coin Alan Adlarından Biri 1 Milyon Dolarlık Teklif Aldı!

ENS'nin popülerliği artıyor.

ENS Coin Alan Adlarından Biri 1 Milyon Dolarlık Teklif Aldı!

Son zamanlarda yaptığı büyük satışlarla adından söz ettiren Ethereum Name Service (ENS) Coin, bugün yüksek bir teklif ile tekrar gündeme girdi.

Amazon’un ENS adresi de benzer biçimde oldukça yüklü bir miktara alıcı buldu. Anonim bir alıcı, ENS adresini satın almak için OpenSea üzerinden 1 milyon dolarlık teklif verdi.

18 ekim tarihinde 20.000 dolar karşılığında satın alınan Amazon.eth alan adı, bugün 1 milyon dolarlık teklif aldı. Fakat teklif hâla kabul edilmedi.

ENS alan adı teklif veren adrese satıldığı takdirde, Şubat ayında bu salımı gerçekleştiren kullanıcı çok büyük bir kar elde etmiş olacak. Satışın gerçekleşip gerçekleşmeyeceği henüz belirsiz.

Ethereum Name Service (ENS) Coin Nedir?

Ethereum Name Service (ENS), 4 Mayıs 2017’de Ethereum Vakfı’ndan Alex Van de Sande ve Nick Johnson tarafından başlatılmış Ethereum tabanlı bir projedir. Proje, kullanıcıların herkese açık olan uzun Ethereum adreslerini basitleştirilmiş, metin tabanlı bir şekilde görüntülemesine imkan tanır. Bu da adresleri ve diğer verileri paylaşmayı, kullanmayı ve hatırlamayı daha kolay bir hale getirir. 0xAb5801a7D398351b8bE11C439e05C5B3259aeC9B gibi makine tarafından okunabilir sayıları insan tarafından okunabilir hale getirmek, blockchainin benimsenmesini artırmanın önemli bir parçasıdır.

ENS, sadece cüzdan adresleriyle de sınırlı değildir. Kripto para dünyasında sıkça karşılaşılan işlem kimliklerini, hash’leri ve diğer meta verileri temsil etmek için de kullanılabilir. İnternetin telefon defteri gibi hareket eden bir adlandırma sistemi olan Alan Adı Sistemine (DNS) aşina olabilirsiniz. DNS, hatırlanması zor IP adreslerini alır ve bucoinedir.com gibi kullanımı kolay URL’lere ekler. Aslında ENS de Ethereum blockchaininin DNS’idir. ENS, merkeziyetsiz otonom organizasyona (DAO) geçişi kapsamında bir yönetişim tokeni çıkarmıştır. Token fiyatının hızla yükselmesi nedeniyle proje popülerlik kazanmış ve oldukça fazla ilgi çekmiştir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Rasul. Kripto para sektörüne ilgi duyan bir üniversite öğrencisiyim. Bu Coin Nedir web sitesinde sizlere önemli gelişmeleri anlık sunuyorum.

Yorum Yap