EOS Network, Multichain İle Entegrasyonunu Duyurdu!

EOS Network, Multichain İle Entegrasyonunu Duyurdu!

Zincirler arası birlikte çalışabilirlik, blockchain teknolojisinin yaygın olarak kabul edilmesini ve benimsenmesini sağlamada hayati bir bileşendir. Farklı blockchain ağları arasında kesintisiz iletişime izin vererek, endüstrinin büyümesini ve gelişmesini uzun süredir engelleyen engelleri ortadan kaldırıyor. Çeşitli ağlar arasında varlıkların ve bilgilerin serbest akışını sağlayarak, kullanıcılar blok zinciri deneyimlerinde artan esnekliğin, verimliliğin ve seçeneklerin tadını çıkarabilirler. Önde gelen bir merkezi olmayan zincirler arası yönlendirici olan Multichain, yakın tarihli bir tweet’te zincirler arası işlemleri hızlandırmak ve EOS Network’ün toplu olarak benimsenmesini hızlandırmak için EOS EVM Mainnet ile entegrasyonunu duyurdu.

EOS EVM Mainnet Beta Yayında

EOS Network Foundation (ENF) kısa bir süre önce, Ethereum ve EOS blockchain ekosistemleri arasındaki birlikte çalışabilirliği artırmak için tasarlanmış çığır açan bir gelişme olan ana ağının beta sürümünü açıkladı. Ethereum Virtual Machine’i (EVM) taklit eden EOS EVM, Web3 geliştiricilerinin çoğunluğu tarafından tercih edilen programlama dili olan Solidity’de yazılmış merkezi olmayan uygulamaların (DApp’ler) konuşlandırılmasına izin verir.

ENF ekibi, Ethereum ağını rahatsız eden ölçeklenebilirlik sorunlarının, DApp’leri büyük ölçekte dağıtmanın önünde önemli engeller oluşturduğunun altını çizdi. Bu zorluğun üstesinden gelmek için EOS EVM, EOS Ağının yüksek performans yeteneklerinden yararlanırken Ethereum topluluğunun uzmanlığından yararlanmayı hedefliyor.

Multichain, EOS EVM’yi kullanmak için yakın zamanda, Ethereum’un yeteneklerini geliştirmeye hizmet eden ve aynı zamanda EOS Ağı’nın yaygın olarak benimsenmesini teşvik eden stratejik bir hareket olan beta sürümüyle entegrasyonunu açıkladı.

Bu entegrasyon, BNB, DAI, USDC, USDT, WBTC ve WETH’nin EOS EVM Mainnet ve 30’dan fazla diğer büyük blok zinciri arasında sorunsuz transferine olanak tanır. EOS Sanal Makinesi, kendi hızlı bir saniyelik blok aralığı hızlarından yararlanırken ve düşük ücretlerle saniyede 800’den fazla takası kolaylaştırırken Ethereum’un kapsamlı kaynaklarından yararlanarak iki blok zinciri ekosistemi arasındaki boşluğu kapatmayı hedefliyor. Sonuç olarak, kullanıcılara zincirler arası birlikte çalışabilirlik için güvenilir ve güvenli bir çözüm sunulur. Ekip, yakın gelecekte platformda daha fazla varlığın bulunacağını garanti etti.

Ayrıca bu entegrasyon, geliştiricilerin EOS EVM Mainnet’e yeni protokoller sunma sürecini kolaylaştırarak sınırsız DeFi potansiyeline sahip bir dünyanın kapılarını açtı. Multichain, başlangıcından bu yana zincirler arası iletişimde öncü yeniliklere öncülük ediyor. EOS EVM Mainnet’te çok sayıda zincir arasında kesintisiz ara bağlantıyı kolaylaştırmak için tasarlanmış evrensel bir zincirler arası mesaj protokolü olan anyCall’ın yakında piyasaya sürülmesiyle, zincirler arası işbirliğinin geleceği her zamankinden daha parlak görünüyor.

Multichain, EOS Ortaklığının Ardından EVM’yi Entegre Ediyor

EOS EVM ve GameFi projelerine doğrudan 20 milyon $ yatırım yapmayı taahhüt eden EOS Network Ventures’ın (ENV) yakın tarihli duyurusu, Multichain gibi birlikte çalışabilirlik çözümlerini gündeme getirdi. Multichain, zincirler arası jetonlu uygulamaların EOS EVM’ye konuşlandırılmasını sağlayarak, GameFi ve EVM alanlarında aktif olarak yatırım peşinde koşan EOS Network Ventures tarafından sunulan heyecan verici yeni finansman fırsatlarından yararlanmak için bu projeleri güçlendiriyor.

EOS ağı, DWF Labs’tan büyük yatırım aldığı için yakın zamanda kripto pazarında dikkatleri üzerine çekti. DWF Labs, blockchain ekosistemini desteklemek için 60 milyon dolar taahhüt ederek EOS Network ile stratejik bir ortaklığa girdi. Yatırım firması, EOS jetonlarının satın alınması için 45 milyon dolar ayıracak, kalan 15 milyon dolar ise EOS tabanlı işletmelere ve projelere yönlendirilecek.

Multichain’in EOS EVM Mainnet ile entegrasyonu, zincirler arası çözümlere yönelik artan talebi ve sektörün daha fazla inovasyonu yönlendirmeye verdiği yanıtı gözler önüne seriyor. Daha birbirine bağlı ve uyumlu bir blockchain ekosistemi oluşturmak için birlikte çalışarak, her iki platform da kripto pazarının geleceğini yönlendirmeye hazırlanıyor.

Multichain’in EOS EVM Mainnet ile entegrasyonunun duyurulması umut verici görünüyor, çünkü birçok kullanıcı şimdiden olumlu geri bildirimler bıraktı. Daha fazla ağ, engelleri aşmak ve zincirler arası birlikte çalışabilirliği benimsemek için güçlerini birleştirdikçe, büyüme, işbirliği ve yenilik potansiyeli sınırsız hale gelir. Bu ortaklık, yalnızca çeşitli kripto varlıkları için desteği genişletmekle kalmıyor, aynı zamanda blockchain teknolojisinin geniş potansiyelini gerçekleştirmede önemli bir adımı temsil ediyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap