Ethereum (ETH) Ağı, Shadow HardFork’u Başarıyla Dağıttı!

Ethereum (ETH) Ağı, Shadow HardFork’u Başarıyla Dağıttı!

Son 24 saatte, Ethereum (ETH) yüzde 12.76 artarak 1.200 doların üzerine çıktı. Ethereum’un Birleşmeden önceki son testlerinden biri, dün Ethereum çekirdek geliştiricileri tarafından başarıyla test edildi.  Ağustos ayında asıl etkinliğin gerçekleşmesi bekleniyor.

Çok Beklenen Birleşme Geliyor

Bu son çatal, Ethereum ağını nihai birleştirmeyi tamamlamaya bir adım daha yaklaştırıyor. Ağ, son birleştirme testinin bir parçası olarak birkaç test çatalından geçti. Nihai birleşmeye hazırlanmak için mevcut testler yapılıyor. Gölge çatalı, sert çataldan birkaç yönden farklıdır. Son Birleştirmeden önce gölge çatalında yalnızca birkaç küçük değişiklik test edilir.

6 Temmuz’da ağ, Ethereum Sepolia test çalıştırmasını başarıyla tamamladı. Maksimal Çıkarılabilir Değer (MEV) geliştirmesi, yakın zamanda piyasaya sürülen shadow fork 9’un ana vurgusuydu. MEV özelliği, öncelikle ağ doğrulayıcılarının nasıl ödüllendirileceğine ve sonunda hisse kanıtı uygulandığında nasıl oluşturulacağına odaklanır.

Shadow fork dağıtımından sonra ciddi bir sorun yaşanmadı. Çatal, planlanan zamandan daha erken aktif oldu. Ethereum, yaygın olarak beklenen bir güncellemede bir PoW’dan bir PoS blok zinciri ağına geçiş yapacak. Ek olarak, iyileştirmenin ağ ölçeklenebilirliğini artırması ve karbon etkisini en aza indirmesi bekleniyor.

Ethereum tabanlı uygulamalar, son başarılı test çatalı nedeniyle etkileşimi artırıyor. DeFiLlama’nın istatistiklerine göre , birden fazla DeFi uygulamasında kilitlenen toplam değer (TVL) yüzde 3,44 artarak 76,74 milyar dolara ulaştı. 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap