Ethereum Mainnet, Önümüzde ki Günlerde ”Gray Glacier” Yükseltmesine Geçecek!

Ethereum Mainnet, Önümüzde ki Günlerde ”Gray Glacier” Yükseltmesine Geçecek!

Ethereum ağı, 15.050.000 blokta planlanmış bir yükseltmeye tabi tutulacak.

29 Haziran Çarşamba günü, Ethereum ağı 15.050.000 blokta ”Gray Glacier” adlı planlı bir yükseltmeden geçecek. Gri Buzul yükseltmesi, Zorluk Bombasını Çarşamba gününden itibaren 100 güne eşdeğer 700.000 blok uzatacak.

Zorluk Bombası, madencileri Ethereum 2.0‘a başarılı bir geçişin ardından mevcut ağ olan Ethereum 1.0’da madenciliği durdurmak için gelecek bir güncellemedir.

Ethereum (ETH) 2.0’a Az Kaldı

Ethereum’da çekirdek geliştirici olan Tim Beiko, bunun Zorluk Bombasının son uzatması olacağını, ve Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesine birkaç ay kaldığını ima etti. Bomba’nın dolandırıcıları ağdan uzak tutacağını, çünkü iyi bir teknik bilgi gerektireceğini de sözlerine ekledi.  Yıllardır beklenen ETH 2.0 başarılı olabilirse, Ethereum ağının aktifliği eskisinden daha yüksek seviyelere çıkabilir.

İlgili borsa veya cüzdan servis sağlayıcıları tarafından belirtilmediği sürece, bir Ethereum kullanıcısının veya sahibinin herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur. Gray Glacier yükseltmesiyle uyumlu olmak için, düğüm operatörlerinin çalıştırdıkları istemci sürümünü burada listelenenlerden birine güncellemeleri gerekir.

Önemli haber; İddia’ya göre Meta, Bu Altcoin’i 4 Milyar Dolara Satın Alıyor!

Yükseltmeye katılmayan madenciler veya düğüm operatörleri, eski kurallara uyarak uyumsuz bir zincire takılacak. Sonuç olarak, Ether gönderemeyecekler veya yükseltme sonrası Ethereum ağında çalışamayacaklar.

Bu arada, 551’inci çekirdek geliştiriciler toplantısında geliştiriciler, 7. ana ağ gölge çatalının nasıl kötü gittiğine dair bir bilgilendirme ile birleştirme testiyle ilgili öğeleri tartıştılar. Düğümlerin %20’si birleştirme aktivasyonunda düştü ve bundan sonra daha fazla düğüm düştü.

Shadow fork’un sonucuna rağmen, geliştiriciler, ABD’deki 4 Temmuz uzun hafta sonundan sonra, 6 Temmuz Çarşamba civarında, ikinci büyük test ağları Sepolia’da birleştirmeyi çalıştırmayı planlıyorlar ve sorunsun yapabilecekleri konusunda kendilerinden eminler.

Ethereum birkaç yıldır ETH 2.0 hakkında konuşuyor ve ETH 2.0’ın gelmesi çok zaman aldı. Fakat geliştiriciler çok az kaldığını, en fazla bir kaç ay içinde ETH 2.0’ın yayında olacağını söylüyor. Dünyanın en aktif ve en zengin ağı konumunda bulunan Ethereum’un, 1.0 yüzünden yıllardır sorunlarla yüzleşiyor. Bu sorunlardan en büyüğü ise, çoğumuzun şikayetçi olduğu işlem ücretleri konusu. Boğa sezonunda bazı cüzdanlar, 1 eth gönderebilmek için, 1 Ethereum’dan fazla işlem ücreti ödedi. Ethereum, hem bu sorunları, hemde enflasyona karşı daha güçlü olabilmek için uzun zamandır 2.0 üzerinde çalışıyor.

Ayrıca Youtube kanalımıza abone olarak tüm önemli gelişmelerden ve farkındalık kazandıran eğitim videolarımızdan ücretsiz faydalanabilirsiniz!

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap