Ethereum Shadow Fork 10 Başarıyla Yayına Girdi!

Ethereum Shadow Fork 10 Başarıyla Yayına Girdi!

Aylarca süren spekülasyonlardan sonra, Ethereum , uzun zamandır beklenen Stake Kanıtı (PoS) hamlesine yönelik küçük ama kritik bir adım daha attı. Ethereum’un 10. gölge çatalı Shadow Fork daha sonra yayına girmesi beklenirken, 26 saat erken yayına girdi. Gerçek birleştirme gerçekleşmeden önce bir gölge çatalında bir veya iki özel ayarlama uygulanır; bu çatallara “gölge çatalları” denir.

Bu ayın başlarında gerçekleşen Sepolia testnet hard fork’unun aksine, bu tam bir testnet hard fork’u değil. Ethereum ana ağı, tam ölçekli bir birleştirme provası bir ağa taşınmasına “test ağı” denilir.

Çok Beklenen Birleştirme Etkinliği

Birleşmenin yürürlüğe girmesinden önce üçüncü ve son kez, 11 Ağustos’ta piyasaya sürülecek olan Ethereum’un son test ağı Goerli, son test ağının gölge çatalı sırasında gerçekleşecek sürümlerin provasını yapmak için kullanıldı.

Son iki yılda, birleşme takvimi birçok kez değişti. 19 Eylül’de Ethereum çekirdek ekibi, birleşmenin konuşlandırılacağını belirtti. Goerli test ağı, bu olaydan önce kalan son büyük olaydır. Merkezi olmayan finans ( DeFi ) faaliyeti , bu birleşmenin bir sonucu olarak iş kanıtı paradigmasından hisse kanıtı paradigmasına kaydırılacaktır .

Yeni Ethereum şimdi, “madenciler” olarak adlandırılanların, yeni ETH blokları elde etme beklentisiyle zorlu problemleri çözmek için muazzam miktarda hesaplama gücüne konsantre olduğu, enerjinin yoğun olduğu bir süreç tarafından üretiliyor. 

Madencilik sürecini değiştirmek için birleştirme, 32 veya daha fazla ETH sahiplerinin yeni ETH üretmek için mevcut ETH’lerini taahhüt etmelerine izin verecek. Ethereum Vakfı’nın kendisi tarafından belirtildiği gibi, bu yeni Ethereum ağı biçimi %99,9 daha yeşil olacaktır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Rasul. Kripto para sektörüne ilgi duyan bir üniversite öğrencisiyim. Bu Coin Nedir web sitesinde sizlere önemli gelişmeleri anlık sunuyorum.

Yorum Yap