Ethereum, Seçenekler Masasında Bitcoin’i Geride Bıraktı!

Michael Saylor'un Ethereum eleştirisine rağmen, altcoin şimdi Seçenekler Piyasasında Bitcoin'i geride bıraktı.

Ethereum, Seçenekler Masasında Bitcoin’i Geride Bıraktı!

Kripto para birimleri alanında, dünyanın en değerli kripto para birimi olan Bitcoin, geleneksel olarak kral konumunu korumuştur. Ancak şimdi, Ethereum’un (ETH) akıllara durgunluk veren fiyat artışının ve iş kanıtından (PoW) hisse kanıtına (PoS) çok beklenen geçişin bir sonucu olarak, kripto para biriminin destekçileri piyasa değeri açısından, bir gün krallığı ele geçirmeye mahkum olduğuna dair tahminleri canlandırıyor. 

Ethereum (ETH), kayıtlı tarihte ilk kez opsiyon piyasasında endüstri lideri Bitcoin’i (BTC) geride bıraktığı için çabaları boşa gitmemiş gibi görünüyor. Buna karşılık, Bitcoin OI Pazarında sadece yüzde 90 hisseye sahipken, Ethereum yüzde 97’ye sahip.

Deribit’in bu yazının yazıldığı tarihteki istatistiklerine göre: Açık Ethereum opsiyon sözleşmelerinde 5,7 milyar dolar, Bitcoin’de ise 4,3 milyar dolar.

Michael Saylor’un Altcoin Eleştirisi

Alternatif kripto para birimleri (altcoinler) hakkında pek de olumlu olmayan yorumlar yapan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un bir videosu viral oldu.

Söz konusu videoda Saylor, diğer tüm kripto para birimlerinin menkul kıymet olduğunu ima etmenin yanı sıra, tüm gerçek yeteneklerin Bitcoin ekosisteminde çalıştığını belirtti. Bu açıklama, Saylor’un önceki açıklamasıyla bağlantılı olarak yapıldı. MicroStrategy başkanı , “Dürüst, etik ve yetkinseniz, Lightning Network’ü geliştirmiş olursunuz,” diye devam etti.

Video, Ethereum’un mucidi Vitalik Buterin’in dikkatini çekti ve daha sonra Saylor’dan palyaço olarak bahsederek açıkça alay etti.

Buterin konuya yönelük şu paylaşımı yaptı;  

” Palyaço maksimalistler neden sürekli bir kahraman arıyor?”

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Sinem. Benim 8 yıllık editörlük geçmişim bulunuyor. 2018 yılından beri kripto paralara ilgi duyuyorum. Sizler için önemli gelişmeleri ve verileri araştırıyorum.

Yorum Yap