Euro Bölgesi İçin, Enflasyon Verileri Açıklandı!

Euro Bölgesi İçin, Enflasyon Verileri Açıklandı!

Euro Bölgesi Mart ayı enflasyon verileri açıklandı. Eurostat tarafından yapılan açıklamaya göre, Euro Bölgesi yıllık enflasyon oranlarındaki düşüş devam ediyor. Şubat ayında yüzde 8,5 olan yıllık enflasyon oranı, Mart ayında yüzde 6,9’a geriledi. Ancak, aylık enflasyon oranı ise artış gösterdi ve Mart ayında yüzde 0,9 olarak açıklandı. Bu rakam, Ekim 2022’den bu yana en yüksek aylık enflasyon oranı oldu.

ABD’deki düşen enflasyon oranları ve faiz artışının güvercin görünümde olması, küresel piyasalara da olumlu yansıdı. Avrupa Merkez Bankası’nın faiz artışından sonra, Euro Bölgesi’ndeki enflasyon oranlarındaki düşüş, piyasalarda olumlu karşılandı.

Özetle, Euro Bölgesi Mart ayı enflasyon oranları yıllık bazda düşüş gösterirken aylık bazda artış kaydetti. Bu durum, Euro Bölgesi ve küresel piyasaların takip ettiği önemli bir gösterge olarak kabul ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap