FED Açıkladı! Faiz Artışları Artık Durabilir! Bitcoin (BTC) Düşüyor!

ABD Merkez Bankası, faiz oranını 25 baz puan artırdı.

FED Açıkladı! Faiz Artışları Artık Durabilir! Bitcoin (BTC) Düşüyor!

Kararın hemen ardından Bitcoin (BTC) fiyatı yaklaşık 250 $ artarak 28.700 $’a yükseldi. Fakat daha sonra fiyat 27.500 $’a düştü.

Faiz artışları bitiyor mu?

Bir basın toplantısı sırasında Fed Başkanı Jerome Powell, sürmekte olan ABD bankacılık krizini ve sonrasını önemsizmiş gibi gösterirken , bugünkü faiz artırımının son olabileceğini ima etti.

Fed’in Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC), Çarşamba öğleden sonraki faiz artırımına eşlik eden açıklamasında, bu ayki banka sistemi sıkıntılarını kabul etti ve “son gelişmelerin muhtemelen hanehalkı ve işletmeler için daha sıkı kredi koşullarıyla sonuçlanacağını ve ekonomik aktiviteyi, istihdamı baskılayacağını” söyledi.

“Bu etkilerin kapsamını belirlemek için çok erken ve bu nedenle para politikasının nasıl tepki vermesi gerektiğini söylemek için çok erken” dedi.

Sonuç olarak, devam eden faiz artışlarının enflasyonu düşürmek için uygun olacağını öngördüğümüzü artık belirtmiyoruz. Bunun yerine, şimdi bazı ek politika sıkılaştırmalarının uygun olabileceğini tahmin ediyoruz.”

BTC/USD başlangıçta olaylar etrafında yükselişler gördü fakat daha sonra fiyat keskin bir şekilde 27.350$ seviyelerine düştü.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap