Fet Coin 40 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

Fet Coin 40 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

Dünya, arama motorlarından sürücüsüz arabalara kadar her şeye güç sağlamak için yapay zekaya (AI) giderek daha fazla güvenirken, tüccarların ve yatırımcıların dikkatlerini AI ve kripto para biriminin kesişim noktasına çevirmesi şaşırtıcı değil. AI ve kripto para biriminin kesişimi, hem tüccarlar hem de yatırımcılar arasında hızla sıcak bir konu haline geliyor ve birçok kişi, bir sonraki büyüme sektörü olarak AI odaklı coinlerin potansiyeli üzerine bahis yapıyor.

FET coin, 40 milyon dolarlık yatırım aldı

Bu teknolojiye öncülük eden oyunculardan biri, yakın zamanda piyasa yapıcı ve yatırım şirketi DWF Labs’tan 40 milyon dolar yatırım aldı.

Fetch (FET), 29 Mart’ta CoinDesk’te yayınlanan bir rapora göre, makineden makineye araçları dağıtmak için yapılan yatırımın daha fazla AI entegrasyonuna izin verdiğini söyledi.

Fetch AI’dan Andrei Grachev yaptığı açıklamada, “Fetch.ai’nin platformu, otomasyon ve yapay zeka yetenekleriyle eşler arası uygulamalar oluşturmak ve dağıtmak için kapsamlı bir çözüm sunuyor” dedi.

Diğer önemli AI kriptoları

Fetch, SingularityNET ( AGIX ), Graph ( GRT ), Ocean Protocol ( OCEAN ) ve RLC gibi , tümü temel kuruluş ilkelerinin bir parçası olarak AI ile entegre olma yeteneğinin reklamını yapan bir avuç diğer AI kriptolarından biridir .

Verilere göre, kripto yapay zeka sektörünün toplam piyasa değeri Şubat ayından bu yana 233 milyon dolar düşüşle 3,64 milyar dolar oldu.

Belirli AI sektörü kriptolarına yapılan yatırıma ek olarak, son zamanlarda yatırımcılara AI destekli ticaret botları aracılığıyla yardımcı olmayı amaçlayan çok sayıda yeni teknoloji ortaya çıktı. 

Chat GPT’nin hızlı büyümesi duraklayacak

Elon Musk, bu ayın başlarında “Yapay zeka beni strese sokuyor,” dedi – 29 Mart’ta Musk ve diğerlerinin imzaladığı bir açık mektupla takip edilen ve gelişmiş dil modellerinde altı aylık bir “moratoryum” çağrısı yapıldı.

OpenAI Chat GPT-4’ün tıp gibi alanları nasıl etkileyeceğini görmek için daha fazla zaman verilmesi gerektiğini savunan mektupta, “Güçlü yapay zeka sistemleri yalnızca etkilerinin olumlu olacağından ve risklerinin yönetilebilir olacağından emin olduğumuzda geliştirilmelidir” deniyordu. Elon musk gelişimlere 6 ay ara verilmesi gerektiğini ve bu zaman aralığında zararları üzerinde durulması gerektiğini aktardı.

Goldman Sachs, 2033 yılına kadar yapay zekanın küresel GSYİH’ya %1,5 ekleyeceğini ve mantar gibi 7 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşacağını tahmin ediyor . Goldman Sachs da aynı konuda şunları söyledi:

“Yapay zeka, internetin, mobilin ve bulutun evriminden sonra teknolojideki bir sonraki büyük değişiklik olarak kabul ediliyor […] üretken yapay zeka araçları, kurumsal yazılımdan sağlık hizmetlerine, finansal hizmetlere ve daha fazlasına kadar tüm sektörlerde geniş kapsamlı etkilere sahip.”

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Sinem. Benim 8 yıllık editörlük geçmişim bulunuyor. 2018 yılından beri kripto paralara ilgi duyuyorum. Sizler için önemli gelişmeleri ve verileri araştırıyorum.

Yorum Yap