Fidelity Makro Uzmanı; Bitcoin ve Ethereum Artık Vazgeçilemez!

Uzmanlar BTC ve ETH'nin artık yerini sağlamlaştırdığını söylüyor...

Fidelity Makro Uzmanı; Bitcoin ve Ethereum Artık Vazgeçilemez!

Fidelity’nin önde gelen makro stratejisti Jurrien Timmer, Bitcoin ( BTC ) ve Ethereum’un ( ETH ) rekabetten etkilenmeyecekleri bir noktaya ulaştığını söylüyor.

Raoul Pal ile Real Vision üzerine bir röportajda Timmer, Bitcoin ve Ethereum’u ABD teknoloji devi Apple ve onun endüstrisi üzerindeki muazzam varlığı ve hakimiyeti ile karşılaştırdı;

Uzman şu açıklamaları yaptı;

“Metcalfe yasasına göre, ağ büyüdükçe, o ağın değeri katlanarak artıyor. Ve Apple bilgisayar örneğini kullandım, burada görebilirsiniz, yıllık gelirlerine bakarsanız, daha fazla iPhone ve sattıkları her şey, bu noktaya gelene kadar değer katlanarak artar – ve o zaman, ağın o kadar güçlü olduğu ve çevresinde büyük bir hendek olduğu bir noktaya geldiğinde, yarın çok daha iyi bir iPhone icat etsem bile, o ağa asla giremeyeceğim, çünkü çok fazla güçlü.”

Makro uzmanı, diğer kripto projelerinin var olmaya devam edeceğini ve piyasa değerine göre ilk iki dijital varlıkla rekabet edeceğini, Bitcoin ve Ethereum’un kendilerini şimdiden en iyi varlıklar olarak belirlediklerini söylüyor.

“Ve bence Ethereum ve Bitcoin bu eşiklere ulaştı. Bu, orada başka paralar ve başka ağların olmayacağı anlamına gelmez. Ama bence inanılacak ve ciddiye alınacak kadar büyük olmak için testi tatmin ettiler, değil mi? Birkaç yıl önce, birçok yatırımcı, ‘Eh, bu oldukça hızlı bir şekilde düzene girebilir’ dedi. O gemi açıldı sanırım.”

Yazma sırasında, Bitcoin 23.749 dolardan işlem görürken, Ethereum 1.694 dolar değerinde.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Rasul. Kripto para sektörüne ilgi duyan bir üniversite öğrencisiyim. Bu Coin Nedir web sitesinde sizlere önemli gelişmeleri anlık sunuyorum.

Yorum Yap