Finbold; Bu 5 Altcoin 2023’te Büyüyecek!

Finbold; Bu 5 Altcoin 2023’te Büyüyecek!

Bitcoin (BTC), kripto para birimlerinin başlangıcından bu yana en iyi dijital varlık konumunu korudu ve oynaklık aşamalarına rağmen fiyat artışında ve benimsenmesinde büyük başarı elde etti. Bu başarı, yatırımcıların da piyasadaki bir sonraki büyük şeyi aramasıyla, ilk kriptoyu taklit etmeye çalışan diğer varlıklara yol açtı.

Bu bağlamda, gelecekte güçlü büyüme potansiyeline sahip olarak öne çıkan birkaç kripto para birimi vardır. Bu nedenle, 2023’te büyük büyümeye hazır olabilecek beş kripto para birimini burada bulabilirsiniz: (TAHMİNLER FİNBOLD ANALİSTLERİNE AİTTİR.)

XRP coin

XRP son haftalarda ilgi görüyor ve 2023, benimseme ve düzenleyici gelişme gerekçesiyle token için en anıtsal dönemlerden biri olarak kabul ediliyor. XRP coin, büyük finans kurumlarının ve bankaların sınır ötesi ödemeler için Ripple ağını kullanmaya başlamasıyla birlikte benimsenmede bir artış gördü.

Bu arada, Ripple ve Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) arasında devam eden yasal savaş, XRP’nin geleceğini belirlemek için lanse edildi. Dava Ripple lehine sonuçlanırsa, hareketin XRP coin için yükseliş getirmesi bekleniyor.

Basın zamanında, XRP coin 0,48 dolardan işlem görüyordu ve haftalık kazançlarını sürdürüyordu. Günlük grafikte XRP %3’ün üzerinde yükselirken, token son yedi günde neredeyse %25 arttı.

Cardano (ADA) coin

Cardano (ADA), kendisini merkezi olmayan finans (DeFi) dünyasında kurmayı ve Ethereum (ETH) gibi varlıkları ele geçirmeyi hedefleyen geleceğe yönelik bir ekosistem olarak konumlandırııyor. Bu doğrultuda varlık, ADA coinin fiyatını olumlu yönde etkilemesi öngörülen artan zincir içi gelişime tanık oldu.

Geliştirmenin önemi, Cardano’yu içeren GitHub etkinliklerinin sayısıyla vurgulanıyor. Örneğin, 2 Mart itibarıyla Cardano, GitHub’da en yüksek geliştirme etkinliğine sahip ikinci kripto para birimi oldu. ADA’yı Bitcoin statüsüne yükseltmesi muhtemel bazı önemli gelişmeler arasında akıllı sözleşmeler ve staking yer alıyor. Aynı zamanda, Djed stablecoin’in ağda piyasaya sürülmesi, Cardano için bir yükseliş unsuru olarak kabul ediliyor. ADA coin, günlük yaklaşık %2 kayıpla 0,35 dolardan el değiştiriyor.

The Graph (GRT) coin

GRT coin, grafik tabanlı ChatGPT aracının ilk başarısının ardından yapay zeka etrafındaki büyümeden yararlanan kripto para birimleri arasında yer alıyor. 

Piyasa değerine göre en iyi 100 kripto para birimi arasında yer alan GRT, yapay zeka ilgisini temel almanın yanı sıra, blok zinciri verilerini düzenlemek ve bunlara erişmek için yeni bir yaklaşım sunuyor. The Graph, tıpkı google index’in interneti indexlemesi gibi blokzincirde indexleme görevi görüyor.

Graph ağı, Polygon (MATIC) ile kurulan stratejik ortaklıklardan da yararlanmayı hedefliyor. İşbirliği kapsamında The Graph, Polygon’un ekosistemiyle entegre oldu ve onu yeni bir faturalandırma sisteminin temeli olarak seçti.

Grafik, haftalık yaklaşık %10 kayıpla 0,14 dolardan işlem görüyor.

Decentraland (MANA)

Decentraland (MANA), yatırımcıların bu varlıklara büyük ilgi göstermesiyle 2023’ün başında ivme kazanan metaverse kripto para birimleri arasında yer alıyor. Gerçekten de, metaverse kriptoları, kullanıcıların ortamı şekillendirebildiği ve işlerin nasıl yapıldığını kontrol edebildiği merkezi olmayan blok zinciri sanal gerçeklikleriyle bir araya gelmeleri bakımından benzersizdir. Bu özellik, merkezi olmayan yönetişim ve kontrol ile kullanıcı odaklı sanal bir dünyaya katılmalarına izin verdiği için yatırımcılar için oldukça caziptir.

Metaverse sahnesi geliştikçe, alanda öncü bir dijital varlık olarak MANA, mevcut bir sanal topluluk gibi benzersiz niteliklere sahip olacak şekilde konumlandırılır. Bu yetenek, Decentraland’a sanal dünyadan yararlanmak isteyen diğer dijital şirketlere göre bir avantaj sağlar.

Şu anda MANA, son 24 saatte %2’nin üzerinde değer kaybederek 0,58 dolardan işlem görüyor. Haftalık grafikte MANA, 1.07 milyar dolarlık piyasa değeriyle %7 düştü.

Shiba Inu (SHIB) coin

Meme kripto para birimi, fayda eksikliğine yönelik ilk eleştirilere rağmen yatırımcıların ilgisini çekti. SHIB coin’in potansiyeli, topluluğun, tokenin yerleşik varlıklarla rekabet etmesini amaçlayan girişimler başlatmasında yatmaktadır. Shiba Inu geliştiricilerinin üstlendiği yaklaşımlardan biri, shib coin yakmayı hızlandırmak ve ezber bozan olarak lanse edilen Shibarium adlı bir katman-2 ölçeklendirme çözümü ile ağı yükseltmektir.

Shibarium’un yenilikçi katman 2 çözümü, işlem sürecini daha hızlı ve daha uygun maliyetli hale getirerek dönüştürme potansiyeline sahiptir. Shibarium piyasaya sürüldüğünde, Shiba Inu topluluğu ve daha geniş kripto para birimi endüstrisi için önemli bir başarı olarak görülüyor.

Basın zamanında, SHIB günlük %1’in üzerinde kazançla 0,00001072 $’dan işlem görüyordu.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap