Floki Coin, Las Marias Guatemala’daki Okulu Tamamladı!

Floki Inu, Guatemala, Las Marias'daki Okulun inşaatını bitirdi.

Floki Coin, Las Marias Guatemala’daki Okulu Tamamladı!

Ünlü para birimi Floki coin, dünyanın en az gelişmiş ülkelerinin her birinde bir okul inşa etme girişiminin bir parçası olarak Guatemala’daki bir okulun inşaatını kısa süre önce tamamladı.

Floki, Guatemala, Las Marias’ta okulunu inşa etmeyi bitirdiğini resmi bir duyuru ile yaptı.

Okullar, Pencils of Promise olarak bilinen uluslararası kuruluşla işbirliği içinde inşa edilmiştir.

Söz Kalemleri, dünyanın çeşitli bölgelerinden 211.000’den fazla çocuğa fayda sağlayan 580’den fazla okulun inşasından sorumludur.

Floki, iki yeni sınıf yapısı, dört tuvalet ve bir el yıkama istasyonunun inşasına yardımcı oldu. Ayrıca harap durumda olan dört mevcut sınıfı da onardılar. Okul 600’ün üzerinde öğrenciye hizmet verecek.

Guatemalalıların %59’unun ulusal yoksulluk seviyesinin altında yaşıyor olması, onların yeterli kalitede bir eğitim almalarını çok zorlaştırıyor. Doğrudan bir sonuç olarak, Guatemala’daki nüfusun %19’u okuma yazma bilmiyor.

Yeni bitirilen Floki okulu, bir çocuğun okulda geçirdiği ortalama yıl sayısının sadece dört olduğu bir ülkede daha fazla çocuğun mükemmel eğitime erişimini garanti edecek.

Floki daha önce kendini hayırseverliğe, eğitime ve gelecek nesillerin yaşamlarını iyileştirmek için gerçek dünyada bir etki yaratmaya adadığını belirtmişti. Floki Ekibinin Nijerya, Gana, Laos ve Guatemala ülkelerinde ek okullar inşa etme niyeti var.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap