Forbes Takip Edilmesi Gereken Kripto Paraları Paylaştı!

Forbes Takip Edilmesi Gereken Kripto Paraları Paylaştı!

Forbes zaman zaman kripto paralar ile ilgili tahminler ve paylaşımlar yapıyor. Bugün yine yatırımcıların takip edebileceği kripto paraları paylaştı;

1- Ethereum (ETH)

Ethereum, dünyanın en aktif blokzincir ağıdır. ETH ise, ağın yerel kripto para birimidir. Vitalik Buterin tarafından kurulan Ethereum’un (ETH), amacı, Bitcoin’inde bağlı olduğu blockchain sistemi üzerinde kullanıcıların bu sistem üzerinden yeni yazılımları oluşturmasını sağlamaktadır. Ethereum’un kullanıcılara sağladığı bu özgürlük sayesinde bir çok altcoin’in çıkmasına olanak sağlamıştır.

2- Cardano (ADA)

Cardano, akıllı sözleşmeler için halka açık bir blockchain platformu çalıştırmayı amaçlayan bir kripto para birimi ağı ve açık kaynaklı bir projedir. Cardano’nun dahili kripto para birimine ADA denir. Projenin gelişimi Zug, İsviçre merkezli Cardano Vakfı tarafından denetlenmektedir. Cardano, kurumsal ihtiyacı karşılayan en önemli kripto paralardan biridir.

3- Ripple (XRP)

Ripple, 2012 yılında ortaya çıkmış bir ödeme ağı sistemi ve kripto para değeridir. Ripple diğer birçok kripto para birimlerinin aksine merkezi olan bir kripto para birimidir. Blockchain sistemi üzerinde işlem görmesine rağmen işlem gören bütün defterler şirket tarafından yönetilmektedir. Avrupa’dan Asya’ya, Asya’dan Afrika’ya kadar ödeme koridorları oluşturarak, paranın çok ucuz transfer edilmesine olanak sağlamıştır.

4. Monero (XMR)

Monero, gizlilik özellikleriyle tanınan bir altcoin projesidir. 2014 yılında piyasaya sürülen kripto para, opak bir Blockchain üzerinde çalışır. Bu Blockchain türü, kullanıcıların adreslerini ve hatta aktarılan tutarı gizlemek gibi önlemlerle kaydettiği işlemleri anonim tutar. XMR, kara para aklamayı önleme prosedürlerine uymayacak kadar gizliliğe odaklanmıştır.

5- Avalanche (AVAX)

Avalanchemerkeziyetsiz bir sisteme sahiptir. Bunun yanında finansal varlıklar ile kripto para işlem platformları ve diğer kripto para hizmetleri için güvenli ve pratik bir yapı sunmayı amaçlayan bir Ağ’dır. Ava Labs’in CEO’su Cornell Üniversitesi Profesörü Emin Gün Sirer, Eylül 2020‘de kurdu. Avalanche (AVAX), kripto para sektörünün en iyi blokzincir ağlarından birine sahiptir.

6- Solana (SOL)

Ethereum ve Avax gibi Solana Blokchain’i, merkezi olmayan uygulamaları barındırma hedefiyle piyasa girdi. Hem platform hem de kripto para birimi 2020’de piyasaya sürüldü. Solana, Dünyanın en aktif 2. Ağı’dır. 5.7 milyon’dan fazla NFT’ye ev sahipliği yapan Solana (SOL) gelecek yıl kendi telefonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

7- Dogecoin (DOGE)

Bir şaka olarak piyasaya çıkan Dogecoin, Elon Musk’ın paylaşımlarından sonra ün kazandı. Halkın parası olarak adlandırılan Dogecoin’de (DOGE), Forbes’e göre takip edilmesi gerekiyor.

Türkiye’nin en doğru ve en önemli verilerini sunmaya çalışıyoruz. Hedefimiz, sahte başlıklardan uzak, sadece insanlara doğru ve öz bilgileri aktaran bir medya kuruluşu olmaktır. Sizde doğru ve öz bilgileri almak isterseniz, bizim takip etmeyi unutmayın. Ayırca kripto paralar hakkında önemli eğitici belgesel videolarını izlemek isterseniz, kanalımıza abone olun. Kripto paralara dair önemli veriler ve eğitimlere ücretsiz ulaşmak için, Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap