Fortune Magazine, Ripple’i (XRP) 34. Sırada Konumlandırdı!

Fortune Magazine, Ripple’i (XRP) 34. Sırada Konumlandırdı!

Amerikan iş dergisi Fortune, 100 En İyi Orta Ölçekli şirketler arasında Ripple’i 34. sırada konumlandırdı. Ripple bunu, harika ekibini büyütmeye devam edeceğini eklediği bir tweet’te  açıkladı .

ABD merkezli blockchain şirketi, kripto dünyasının en büyük oyuncularından biri ve onun tokeni olan XRP, piyasa değerine göre dünyanın altıncı en büyüğü. Yılın başından bu yana devam eden düşüş formuna rağmen, esas olarak kripto pazarındaki aşırı satışlar nedeniyle, token 18 milyar doların üzerinde iyi bir piyasa değerini korumaya devam ediyor. 

Fortuna şu açıklamayı yaptı;

“Biraz üçüncü taraf doğrulaması almak her zaman güzeldir. Teşekkürler Rippler!

 Ripple CEO’su Brad Garlinghouse bir tweet’te Fortune Magazine sıralaması hakkında yorum yaparak,     Ripple’ı en iyilerden biri yapan sizsiniz” dedi.

Sec Uzatmaya Oynuyor

Fortune sıralaması, Ripple ile Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki uzun süreli davanın ortasında geliyor. Dava, SEC’in XRP’nin kayıt dışı bir menkul kıymet arzı olduğunu iddia etmesinden sonra 2020’de başladı.  

Mahkeme SEC lehine karar verir ve XRP’i suçlu ilan ederse, şirket ve sahipleri için sorunlara yol açabilir. Mahkeme kararı olmasa bile, kripto para birimi zaten bazı sorunlarla karşı karşıya. Ocak 2021’de Coinbase , Aralık 2020’de devam eden davayı gerekçe olarak belirttiği  daha önceki bir duyurunun ardından tokeni platformundan kaldırdı .

Bununla birlikte, Ripple CEO’su, SEC lehine bir kararın şirketin operasyonlarını büyük ölçüde kesintiye uğratmayacağı konusunda iyimserliğini koruyor. Collision 2022 etkinliğinde Axios ile yaptığı röportajda Brad Garlinghouse, kararın onların lehinde olacağına olan güvenini yeniden vurguladı. Onun sözleriyle, “Buna bahse girerim (Ripple’ın zaferi) çünkü bence gerçekler bizim tarafımızda. Bahse girerim çünkü kanun bizden yana.”

Ripple’ın hukuk müşaviri Stuart Alderoty’nin açıkladığı gibi, kararın 2023’te gelmesi bekleniyor. 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Rasul. Kripto para sektörüne ilgi duyan bir üniversite öğrencisiyim. Bu Coin Nedir web sitesinde sizlere önemli gelişmeleri anlık sunuyorum.

Yorum Yap