Franklin Templeton, Fonun 270 Milyon Dolarlık Varlığı Aştığını Açıkladı!

Franklin Templeton, Fonun 270 Milyon Dolarlık Varlığı Aştığını Açıkladı!

Pazartesi günü, küresel bir yatırım yönetimi kuruluşu olan Franklin Templeton bir açıklama yaptı. Açıklamaya göre Franklin OnChain ABD Hükümeti Para Fonu (aka ‘Fon’), 2021 Mart sonuna kadar yönetim altındaki varlıklarda (AUM) 270 milyon dolar kaydetti.

Fonun tüm faaliyetleri, işlemler ve hisse senedi sahipliği dahil olmak üzere Stellar blok zincir ağı kullanıyor. Fon ayrıca ABD Hükümeti tarafından kaydedilmiştir ve Benji Investments Uygulaması aracılığıyla işlemler ve hisse senedi sahipliği için mevcuttur.

Stellar Geliştirme Vakfı ne iş yapar? Franklin Templeton’daki Dijital Varlıklar Başkanı Roger Bayston, dijital varlık ekosisteminin Stellar gibi blok zincirlerini büyük ölçüde değiştireceğini söyledi. Geleceğe yönelik yatırımlarının ve varlıklarının blok zincirine dayanmasını tercih ediyor. Ek olarak, birlikte çalışabilirliğin artması, fonu finansal sistemler ve blok zinciri teknolojisi arasında bir entegrasyon olarak tasvir ediyor. Bundan dolayı, kar amacı gütmeyen Stellar Geliştirme Vakfı, fon için milyon dolarlık bir yatırımın kolaylaştırılmasına yardımcı oldu.

Stellar Geliştirme Vakfı’nın CEO’su Denelle Dixon, “Stellar, varlık tokenizasyonu için oluşturuldu ve optimize edildi ve Franklin OnChain ABD Hükümeti Para Fonu blok zincirinin kullanılabilirliğine örnek teşkil ediyor” diyor.

1940 yılında düzenlenen bu fon, varlıkların %99,5’ini hükümet tahvillerine sağlar. Yatırımın temel amacı, hisse senetlerinde istikrarlı bir 1 dolar fiyatını sürdürmektir.

Ayrıca, Franklin OnChain ABD Hükümeti Para Fonu’nda hisseler bir BENJI belirteci aracılığıyla temsil edilir. Stellar Geliştirme Vakfı (SDF), bu tür belirteçlerin diğer işlevlerinin daha ileriye taşınmasını sağlar. Ayrıca, halka açık Stellar blok zincir ağı için teknik destek sağlar ve büyüme ve gelişmelerini destekler.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap