FTX CEO’su SBF, Hack Saldırısından Sonra Solana’yı (SOL) Övdü!

SBF'nin Fortune ile yaptığı son röportaja göre, Solana şu anda en az değer verilen kripto para birimi .

FTX CEO’su SBF, Hack Saldırısından Sonra Solana’yı (SOL) Övdü!

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried , Solana’nın (SOL) büyük bir istismara maruz kalmasından sadece bir gün sonra onu savundu. SBF’nin Fortune ile yaptığı son röportaja göre, Solana şu anda en az değer verilen kripto para birimi .

Tüm olumsuz basına rağmen Solana’nın teknik zorluklarının üçte ikisini çözebildiğini söylemeye devam etti. Ayrıca, testin kalan üçte birini geçeceğine olan güvenini dile getirdi.

FTX CEO’su şunları söyledi:

Solana’nın yaptığını yapmaya çalışsaydı, herhangi bir blok zinciri kırılırdı. Bu, neyin rafine edilmesi gerektiğini anlamasının bir yoluydu. Neyin kırıldığını görmek için sınırları zorlamak, diğer blok zincirlerinin “yapması gereken” şeydir.

Soğuk Cüzdan İşlemdeki Önemi

SBF kısa süre önce Nomad ve Solana cüzdan güvenlik açıklarını karşılaştırdı ve Solana’nın düşük puan aldığı hakkında yazdı. Salı gecesi, 8000’den fazla SOL token cüzdanı saldırıya uğradı ve yaklaşık 8 milyon dolarlık bir kayıpla sonuçlandı. Daha fazla analiz , Slope’un mobil uygulamalarının yanı sıra Phantom cüzdanlarına da sızıldığını ortaya koyuyor .

CEO şunları söyledi:

“Bu, bir şeyin nasıl düşük derecelendirilebileceğinin iyi bir örneği. Rastgele bir dAPP’nin güvenliği ihlal edilir ve bunun altında yatan blok zinciri suçlanır. (Açık olmak gerekirse, hiçbir çekirdek veya dahili altyapıda sorun yoktu! Sadece bazı kişilerin kullandığı tek bir üçüncü taraf uygulamasıydı…)”

Ek olarak, Solana’daki sadece bir cüzdan saldırıdan etkilendi. Yine de eğim tarafından kullanılan diğer tüm cihazlar güvenlidir. Solana, Solana protokolünün şifrelemesinin saldırıya uğradığına dair bir kanıt olmadığını söyleyerek devam ediyor. Bir kez daha cüzdan sağlayıcılarının zayıflığını ve soğuk depolamanın önemini iş başında görüyoruz.

SON YAZILAR;

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Doruk. 2019 yılından beri kripto paralarla ilgileniyorum. Geleceğine inandığım kripto para sektörünü araştırıyorum ve ulaştığım önemli verileri sizinle paylaşıyorum.

Yorum Yap