FTX ve Voyager, Ortaklaşa Para Çekme İşlemlerini Açabilir!

İflas eden kripto borç veren Voyager, yeniden yapılandırma süreci devam ederken FTX ile ortaklaşa para çekme işlemlerini yeniden açabilir.

FTX ve Voyager, Ortaklaşa Para Çekme İşlemlerini Açabilir!
0

FTX Trading Ltd, Voyager Digital’e, müşterilerin FTX aracılığıyla erken likidite elde etmelerine ve fonlarının bir kısmını geri kazanmalarına olanak tanıyan ortak bir teklif sundu .

Teklif, Voyager müşterilerinin FTX’te yeni bir hesap açmalarına ve iflas taleplerinin bir kısmı olan açılış nakit bakiyesine sahip olmalarına olanak tanıyor .

Parayı hemen çekmeyi veya FTX’te kripto varlıkları satın almak için kullanmayı seçebilirler. Ancak, bu teklif isteğe bağlıdır, bu nedenle müşteriler katılmamayı tercih edebilir.

Bununla birlikte, ortak teklife katılanlar, Voyager kredisi almayacak ve borçtan geri kazanılan fonlar, daha fazla müşteri iadesini finanse etmek için harcanacak.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried , “Voyager’ın müşterileri teminatsız taleplere sahip iflasın yatırımcıları olmayı seçmedi” diyerek ortak teklifi doğruladı  .

Açıklamalarına şu sözleri ekledi:

Ortak teklifimizin amacı, iflas etmiş bir kripto işini çözmek için daha iyi bir yol oluşturmaya yardımcı olmaktır – müşterilerin erken likidite elde etmelerini ve varlıklarının bir kısmını, onları iflas sonuçları hakkında spekülasyon yapmaya ve tek taraflı riskler almaya zorlamadan geri almalarını sağlayan bir yol. .

Voyager Henüz Yanıt Vermedi

Bu arada, Voyager teklifi henüz kabul etmedi. FTX, yanıt için 26 Temmuz’a kadar bir son tarih belirledi ve anlaşmayı ağustosun ilk haftalarında tamamlamayı umuyor.

Voyager kabul etse bile, mahkeme onayı da dahil olmak üzere diğer süreçlere tabi olacaktır.

Voyager, 1 Temmuz’da para çekme işlemlerini askıya aldı ve birkaç gün sonra iflas başvurusunda bulundu. Ancak firma,   bir sonraki mahkeme duruşmasının 4 Ağustos’ta planlandığını belirterek yeniden yapılandırma süreciyle ilgili güncellemeler de yaptı.

USD yatıranların paralarını çekebilmeleri için mahkeme onayı almak için çalıştığını yineledi. Borç veren, tüm USD mevduatlarının Metropolitan Commercial Bank’ta (MCB) FBO hesapları olduğunu iddia etti.

Ek olarak, çekirdek olmayan bir varlık olarak tanımladığı Coinify’ı satmaya çalışıyor.

 “Daha önce, olağan iş akışı içinde çalışanlara ve diğer işletme giderlerine ödeme yapmak için Mahkeme onayı almıştık. Bu faturalar, FBO hesaplarındaki nakit değil, işletme nakitinden ödeniyor ”dedi.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap