Gemini, İrlanda’daki İlk Kayıtlı Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı Oldu!

Gemini farklı ülkelerden lisans almaya devam ediyor...

Gemini, İrlanda’daki İlk Kayıtlı Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı Oldu!

Gemini, İrlanda Merkez Bankası’ndan Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı olarak hizmet vermesi için onay aldı. Ülkede VASP olarak kaydolan ilk kripto borsası.

Gemini, İrlanda Merkez Bankası’ndan onay aldığını açıkladığı için İrlanda’da bir varlık oluşturmak için bir adım attı. Bu, Gemini’yi İrlanda’da Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı olarak kaydedilen ilk borsa yapar.

İkizler Zümrüt Ada için onay aldı

Gemini, AB genel merkezini ilk olarak 2021’de Dublin’de açtı ve bu, genişleme konusundaki artan tutkusunun bir işaretiydi. Avrupa pazarı kazançlı bir pazar ve Gemini pastadan pay almak için birkaç borsaya karşı rekabet ediyor.

Gemini’nin İrlanda ve AB Başkanı Gillian Lunch, blog yazısında düzenleyicilerle ilişki kurma arzusundan bahsetti ve şunları söyledi:

“İkizler, af değil, izin isteme etiği üzerine kurulmuştur. Gemini, ilk günden bu yana hem tüketicileri koruyan hem de yeniliği teşvik eden düşünceli düzenlemeleri şekillendirmeye yardımcı olmak için dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerle işbirliği yapıyor.”

Kullanıcılar hem euro hem de İngiliz sterlini üzerinden kriptoya yatırım yapabilecek ve 100’den fazla kripto para birimine erişebilecek. Borsa ayrıca Elektronik Para Kurumu olarak hizmet verme yetkisi de almıştır .

İkizler, hepsi iyi olmasa da, son zamanlarda birkaç nedenden dolayı haberlerde yer aldı;

Haberlerde

İkizler son haftalarda sıklıkla manşetlerde yer aldı. Borsa, ilki kripto kışının ardından ve ikincisi bu haftanın başlarında gerçekleşen iki işten çıkarma haberi yapmıştı . Borsa geçen yıl agresif bir şekilde işe alım yapıyordu, ancak piyasa çöküşü bu planların suya düştüğünü gösterdi.

Ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu tarafından “yanlış ve yanıltıcı beyanlar” nedeniyle dava edildi. Dava, bitcoin vadeli işlem ürünleriyle ilgiliydi.

Büyük borsalar, düzenleyicilerle çalışmaya hevesli görünüyor. Borsalar, işlerini sürdürmek için kurallar dahilinde oynamak ve düzenleyicileri yatıştırmak zorunda kalacaklarını biliyorlar ve kripto piyasası büyüdükçe protokollere olan ihtiyaç daha da artıyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Rasul. Kripto para sektörüne ilgi duyan bir üniversite öğrencisiyim. Bu Coin Nedir web sitesinde sizlere önemli gelişmeleri anlık sunuyorum.

Yorum Yap