George Soros’un Bitcoin’leri (BTC) Var mı? Milyarderlerin BTC Cüzdanları

George Soros’un Bitcoin’leri (BTC) Var mı? Milyarderlerin BTC Cüzdanları

George Soros bir zamanlar Bitcoin’i (BTC) 1600’lerin ortalarında Hollanda’yı saran ‘lale çılgınlığı’ ile karşılaştırarak ve oynaklığıyla ilgili endişelerini dile getirerek “tipik bir balon” olarak tanımlasa da, görüşleri o zamandan beri değişmiş görünüyor. Bugün, yatırım şirketi, amiral gemisi merkezi olmayan finans (DeFi) varlığının bir kısmına bile sahip.

Tesadüf eseri 2021 yazında, milyarder yatırımcı ve hayırsever tarafından kurulan varlık yönetimi şirketi Soros Fund Management’ın CIO’su Dawn Fitzpatrick’ten “Bitcoin ve belki de diğer kripto para birimleri” ticareti yapmak için yeşil ışık aldığı kamuoyu tarafından öğrenildi. Fakat Soros’un kendisi herhangi bir yorumda bulunmadı.

Destekleyen kripto

Bununla birlikte, kriptoya olan desteği, Nisan 2021’de, MassMutual, FS Investments ve Morgan Stanley ile birlikte stratejik bir yatırımcı olarak bir Bitcoin finansal teknoloji şirketi New York Digital Investment Group (NYDIG) için 200 milyon dolarlık bir bağış toplama turuna katıldığında açıkça ortaya çıktı. (NYSE: MS), diğerlerinin yanı sıra, Bitcoin’in kurumsal olarak benimsenmesinde bir artış gösteriyor.

Daha yakın bir zamanda 31 Aralık 2022 tarihinde Soros’un fonu, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa (SEC) tarihli 13F dosyasına göre, kripto madencisi Marathon Digital Holdings’in 39.6 milyon hisseye dönüştürülebilir 8.984.659 dolarlık notlarını satın alarak kripto endüstrisine olan ilgisini artırdı.

Bunun da ötesinde, daha önceki bilgiler, Soros Fund Management’ın ayrıca kurumsal iş zekası (BI) yazılımı satıcısı MicroStrategy’nin 50.000 hissesinde alım ve satım opsiyonlarına sahip olduğunu ortaya çıkardı. 

Milyarderin özel kripto varlıkları bilinmemekle birlikte Alex Jones, Şubat 2019’da ‘Joe Rogan Experience’ın bir bölümünde Joe Rogan’a söylediği gibi, dijital varlığı pompalamak için Soros’tan 5 milyon dolarlık Bitcoin’i reddettiğini iddia etti ve 2018’deki ortalama fiyatı dikkate alındığında, Soros o zamanlar bugün yaklaşık 23 milyon dolar değerinde olan en az 760 BTC’ye sahipti.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Sinem. Benim 8 yıllık editörlük geçmişim bulunuyor. 2018 yılından beri kripto paralara ilgi duyuyorum. Sizler için önemli gelişmeleri ve verileri araştırıyorum.

Yorum Yap