Github Etkinliğine Göre En İyi 10 Kripto Para!

Github Etkinliğine Göre En İyi 10 Kripto Para!

Piyasa istihbarat firması Santiment, son 30 gündeki zincir üstü GitHub geliştirme faaliyetlerine göre sıralanan en iyi 10 kripto para biriminin listesini yayınladı. Kripto pazarındaki en iyi kripto para birimlerinin değerlendirilmesi, fiyat kazançları, sosyal bahsetmeler, popüler kripto veri toplayıcılarındaki sıralamalar vb. gibi çeşitli ölçümleri içeriyordu. 

Bu yazıda, GitHub’daki geliştirme faaliyetlerine göre en iyi 10 kripto para birimine bir göz atalım. Sıralama için Santiment, kripto projeleri tarafından oluşturulan GitHub taahhütlerinin sistemik bir takibini kullandı. 

Polkadot (DOT) ve Kusama (KSM), 595’in üzerinde gelişme sergileyen ilk 2 kripto para birimi olarak kayıtlara geçti. Yine de, ağları benzer kod tabanlarını paylaşan bu 2 kripto kardeş, son günlerde önemli bir güncelleme yapmadı. CoinMarketCap’e göre, basın zamanında DOT 6 dolardan ve KSM 32,99 dolardan işlem görüyordu. Her iki token da son 24 saatte %2,5 düştü.

Cardano (ADA) 526 geliştirme faaliyeti ile konumlandı. Token, bu hafta boyunca kayda değer fiyat artışlarına tanık oldu. Ardından, 395 taahhütle İnternet Computer (ICP) listede 4. sırayı aldı. Son 24 saatte, ICP coin fiyatı %3 düştü ve yazının yazıldığı sırada 4,93 dolardan işlem gördü. Web3 haberci ağı belirteci Status (SNT) – GitHub’da 378 geliştirme etkinliği kaydetti. Yazma sırasında, SNT coin‘nin fiyatı 0,0265 dolardı. 

Şaşırtıcı bir şekilde, ikinci en büyük piyasa değeri sahibi Ethereum, GitHub’da 370 geliştirme faaliyeti rekoru ile altıncı sırada yer aldı. En büyük PoS ağı olan Ethereum, Mart ayında Shapella yükseltmesinden geçti. Basın zamanında, ETH coin 1,750 dolardan işlem görüyordu. En büyük piyasa değerine sahip lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) sadece 58 gelişme ile 72. sırada yer aldı. 

ETH‘nin ardından Hedera Hashgraph (HBAR) 347 işlemle yedinci oldu. Ağ, akıllı sözleşme güvenlik açığı nedeniyle bir saldırının kurbanı olmuştu. Bu yazının yazıldığı sırada HBAR coin, 0,059 dolardan işlem görüyordu. 

Cosmos (ATOM) 324 GitHub etkinliğini sergiledi. Oracle tabanlı ağ Chainlink (LİNK) ise 303 geliştirme faaliyetiyle dokuzuncu sırada yer aldı. Son olarak 10. sırada yer alan Metaverse token Decentraland (MANA) 283 GitHub aktivitesine sahipti. Bu ERC-20 jetonu, basın zamanında 0,58 dolardan işlem gördü.

Trendi zkEVM test ağı lansmanıyla yönlendirmesine rağmen , Polygon‘un (MATIC) minimum GitHub taahhütleri, onu ilk 50 kripto para biriminin altına itti. Aynı şekilde, en çok konuşulan Arbitrum (ARB) 87 geliştirme etkinliği ile 47. sırada yer aldı. Ayrıca Avalanche (AVAX) 28. sırada, Algorand (ALGO) ise 40. sırada tescillendi.  

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap