Glassnode; Bitcoin’de (BTC) Benimsenme Rekor Kırıyor!


Kripto para analitik şirketi Glassnode, Bitcoin ( BTC ) ağının iki kilit alanda çok fazla güç gösterdiğini söylüyor.

Yeni bir analitik raporunda Glassnode, Bitcoin işlemlerinin Nisan 2021’den beri görülmemiş bir seviyeye ulaştığını tespit etti

Aylık ortalama işlem sayısı bu hafta 309,5 bin/gün ile Nisan 2021’den bu yana en yüksek seviyeyi gördü ve yıllık ortalamanın üzerinde önemli bir kırılma yaşadı. 3 ayın %12,2’si Bitcoin için daha fazla işlem etkinliği gördü, bu sağlıklı bir işaret.

Glassnode

Analitik firması ayrıca, Bitcoin’e giren yeni kullanıcıların yükseldiğini ve günde 120.000’den fazla kişiye ulaştığını, bu seviyenin yalnızca önceki iki boğa koşusunun zirvelerinde aşıldığını söylüyor.

“Gelişmiş kümeleme algoritmalarımızı kullanarak, benzersiz yeni kullanıcılar için en iyi tahmin olarak zincir üzerinde çalışan benzersiz yeni varlıkların sayısını tahmin edebiliriz. Bu metrik günde 122.000 yeni varlığa ulaştı ve günlerin yalnızca %10,2’sinde, yani 2017 zirvesinde ve 2020-21 boğa koşusu sırasında daha yüksek yeni kullanıcı benimseme oranları görüldü.”

Glassnode

Glassnode, “sıcak para” eğiliminin, Bitcoin rallisinin, uzun vadeli sahiplerin çoğu satış yapmadığı için daha fazla alana sahip olduğunun sinyalini verdiğini belirtiyor. “Sıcak paralar”, Glassnode tarafında son yedi gün içinde işleme konu olan paralar anlamına geliyor.

Son olarak Glassnode, Bitcoin’in kalıcı bir ayı piyasası döngüsünden sonra yeni bir boğa döngüsüne girmeye başlamış olabileceğini söylüyor.

“Bitcoin yatırımcıları, küresel bankacılık sistemindeki stres, konsolidasyon ve likidite enjeksiyonlarının ortasında, rekor düzeydeki en güçlü bir haftalık kazançlardan birini yaşadı. Birkaç zincir üstü gösterge, Bitcoin piyasasının tarihsel olarak derin ayı piyasalarıyla ilişkilendirilen koşullardan çıkıp daha yeşil meralara doğru geçiş yaptığını gösteriyor.”

Glasssnode

Bitcoin, yazı yazılırken 28.038 dolardan işlem görüyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap