Glassnode; Yeni Bir Kripto Para Rallisi İçin Piyasa İkna Edici Görünmüyor!

Glassnode; Yeni Bir Kripto Para Rallisi İçin Piyasa İkna Edici Görünmüyor!

Kripto analitik firması Glassnode, kriptonun son piyasa rallisinden sonra toparlanma yolunda olduğuna henüz ikna olmadı.

Glassnode, yeni bir analizde Bitcoin ( BTC ) için zincir üstü işlem talebinin “en iyi ihtimalle cansız” olduğunu belirtiyor.

“Net sonuç, Bitcoin bloklarının kısmen boş olması, Ethereum gaz fiyatlarının birkaç yılın en düşük seviyelerinde olması ve EIP1559 yakma oranının tüm zamanların en düşük seviyesinde olması.”

Analitik firması, düşük işlem talebi seviyesi nedeniyle Bitcoin zincir içi işlem ücretlerinin “sıkıca ayı piyasası bölgesinde” olduğunu belirtiyor. Glassnode, ücretler yükseldiğinde bunun kripto piyasasının toparlandığının erken bir göstergesi olabileceğini söylüyor.

BTC, yazı yazılırken 22.816 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre en üst sıradaki kripto varlığı, son 24 saat içinde yaklaşık %2 düştü.

Glassnode ayrıca hem Bitcoin hem de Ethereum’un ( ETH ) harcanan çıktı kâr oranları (SOPR) açısından bazı cesaret verici artışlar gördüğünü belirtiyor.

“Artık dikkatler, bunun basit bir ayı piyasası rahatlaması mı yoksa daha yapıcı bir yapısal değişim mi olduğunun bir göstergesi olarak bu yükseliş trendlerinin sürdürülüp iyileştirilemeyeceğine kayabilir.”

SOPR on-chain metriği, kripto tüccarlarının kâr veya zararla satış yapıp yapmadığını belirler. SOPR 1’den büyükse, varlığın sahipleri kârla satıyorlar demektir. Aksi halde zararına satarlar.

Analitik firmasını açıklıyor;

“Bitcoin için SOPR, Haziran ayının başından bu yana ikinci kez 1.0’ın üzerine çıkmaya çalışıyor. Genellikle, kaçış hızına ulaşılabilmesi için piyasada bir dizi deneme yapılması gerekir. İdeal bir yükseliş senaryosu, 1.0’ın üzerinde bir kırılma ve ardından yeniden test ve destek bulma olabilir. Ethereum, 1.0’lık bir SOPR değerinin üzerine çıkarak ve ilk yeniden testini destek olarak bularak daha fazla şansa sahip oldu.”

ETH, yazı yazılırken 1,614 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre ikinci sıradaki kripto varlığı, son 24 saat içinde %2’den fazla düştü.

Glassnode’un tam analizini buradan okuyun .

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap