Güney Kore Hükümeti Metaverse İçin Yeni Fon Oluşturdu!

Güney kore hükümeti metaverse teknolojisine inanarak yatırımlarını sürdürüyor.

Güney Kore Hükümeti Metaverse İçin Yeni Fon Oluşturdu!

Güney Kore, metaverse’nin yeni bir ekonomik kalkınma merkezi olma vaadini ikiye katladı . 

Güney Kore Bilim ve BİT Bakanlığı ülkedeki metaverse projelerini ilerletmek için, özel bir fon sağladığını duyurdu.  Resmi bir açıklama, 24 milyar Kore wonunun (18,1 milyon $) Güney Kore hükümeti tarafından finanse edildiğini belirtiyor. Ayrıca fonun sürekli artış göstermesi de bekleniyor.

Yerli Oyuncuları Desteklemek

Güney Kore, Metaverse Fund adlı yeni bir fona katkıda bulunarak metaverse endüstrisinde konsolidasyonu teşvik edecek. Hükümet, büyük teknoloji firmalarının metaverse için artan coşkusuna işaret ederek fonu haklı çıkardı.

Ayrıca, doğal yatırım riskleri göz önüne alındığında, hükümet, yerel oyuncuların özel yatırımlar yoluyla fon elde etmesinin zor olduğunu kabul ediyor. Bu nedenle Güney Kore , metaverse ile ilgili yerel işletmelerin birleşmeler, satın almalar ve diğer yollarla küresel rakiplerle rekabet etmelerine yardımcı olmayı planlıyor ve “bunu aktif olarak desteklemeyi planlıyoruz” diye ekliyor.

Seul’ün sanal metropolü, Ocak ayında metaverse’de tanıtıldı. Daha önce Güney Kore hükümetinin metaverse’deki projenin ilk aşaması için yaklaşık 2 milyar won (1.6 milyon $) ayırdığı bildirildi.

Bu arada Güney Kore, ulusötesi tehditlere karşı fiziksel koruma önlemlerini korumaya devam ediyor. Ayrıca, Şubat ayında, kripto para birimlerinin çalınması ve hacklenmesi olaylarına karıştıkları için Kuzey Kore’deki belirli kuruluş ve kişileri hedef alan ilk tek taraflı yaptırımlarını başlattı.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap