Güney Kore’li Banka, Bu Metaverse Altcoin’i Seçti!

Dev banka, bir metaverse altcoin ile ortaklık kuruyor.

Güney Kore’li Banka, Bu Metaverse Altcoin’i Seçti!

Dev banka, bir metaverse altcoin ile ortaklık kuruyor.

Sandbox, bankacılık sektöründe küresel metaverse işini genişletmek için Güney Kore’de en geniş döviz ürünleri yelpazesini sağlayan ticari bir banka olan KEB Hana Bank ile yeni bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

The Sandbox ve KEB Hana Bank arasındaki bu ortaklık, yeni bir tür etkinlik pazarlaması başlatmayı planlıyor. Temel bankacılık hizmetleri sağlamak ve The Sandbox’ın diğer ortaklarıyla yatırımları veya renklendirme fırsatlarını teşvik etmek için The Sandbox metaverse’de sanal bir şube açmak gibi ortak bir iş modeli oluşturmayı içerir. Aynı zamanda Hana Financial Group, Gen Z’ye anlamlı bir şekilde ulaşmak için her türlü Kore içeriğini içeren sanal bir alan olan K-verse’de tanıtılacak.

KEB Hana Bank Başkan Yardımcısı Jung Kim şunları söyledi:

“Metaverse, insanların Web3’ü deneyimleme şeklidir ve biz bu yeni trendin bir parçası olmak istiyoruz. Bu ortaklık, özellikle genç nesiller için yepyeni bir hizmet türünün kapısını aralayabilir.”

The Sandbox Korea CEO’su Cindy Lee ise konuya yönelij şu açıklamaları yaptı:

 

“KEB Hana Bank’ın yeni içerik türleri oluşturmak için meta veriye girdiğini görmekten heyecan duyuyoruz. Bu, kullanıcılar için kullanımı kolay metaverse bankacılık hizmetinin bir sonraki sınırı olacak.”

KEB Hana Bank Hakkında

KEB Hana Bank, merkezi Seul, Güney Kore’de bulunan ticari bir bankadır. 1967 yılında Korea Exchange Bank olarak kuruluşundan bu yana, Güney Kore’deki en geniş döviz ürünleri yelpazesini sunmaktadır. Henüz yakın zamanda doğmuş olmasına rağmen, Hana Bank, Haziran 2015 itibariyle Kore’deki en büyük varlıklara sahip, ülkenin en yüksek puan alan bankasıdır. 24 ülkede 199 şube ağına sahiptir. Küresel bir banka olarak konumunu ve dünya sahnesine aktif olarak katılarak Kore’nin konumunu güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.