Harmony’den (One Coin) Tepki Çeken Teklif Geldi!

Geçtiğimiz ay hack saldırısı ile karşılaşan one coin'den enflasyonist bir teklif geldi...

Harmony’den (One Coin) Tepki Çeken Teklif Geldi!

Teklife göre, 4.97 milyar yeni ONE coin ile %100 geri ödeme veya 2.48 milyar ONE coin ile %50 geri ödeme yapılacak.

Harmony blok zinciri projesinin arkasındaki ekip, Haziran ayında 100 milyon dolarlık Horizon Bridge saldırısının kurbanlarını tazmin etmek için 4,97 milyar değerinde yerel token ONE’nın basılmasını önerdi. 

Teklif, topluluk üyelerinden önemli miktarda geri tepme ile karşılandı ve birçoğu, bu kadar büyük bir yeni token ihracının varlık üzerinde enflasyonist baskıya neden olacağına ve değerini düşüreceğine dair endişeleri vurguladı.

Harmony ekibi, 26 Temmuz’da projenin topluluk sayfası aracılığıyla sunduğu  teklifte  , 14 farklı varlıkta 65.000 cüzdanın saldırıdan etkilendiğini ve mağdurlara “beyin fırtınası yapmak ve geri ödeme yapmak için yollar geliştirmek için yorulmadan çalıştıklarını” belirtti.

Harmony ekibi, “Harmony’nin hazinesinin mevcut durumu” göz önüne alındığında, anında geri ödeme ile sonuçlanan herhangi bir çözüm sunamayacağını belirtti ve bu nedenle, Harmony blok zincirine bir hard fork aracılığıyla birkaç milyar ONE coin basmayı içeren iki seçenek sundu.

İlk seçenek, 4,97 milyar yeni ONE coin aracılığıyla tahmini %100 geri ödeme sağlamayı teklif ederken, ikinci seçenek, üç yıllık bir süre içinde 2,48 milyar ONE coin ile %50’lik bir geri ödeme tahmin ediyor.

Ekip, ilerlemeden önce topluluk geri bildirimini bekliyor, ancak ilk yanıtlar zaten ezici bir şekilde olumsuz görünüyor ve topluluk sayfasındaki veya Twitter’daki yorumların çoğu fikirlerle ilgili güçlü endişeleri dile getiriyor.

Topluluk ayrıca, Mayıs ayında 40 milyar dolarlık erimenin ardından Terra eko-sistemi tarafından benzer bir kurtarma yönteminin kullanıldığını kaydetti.

Topluluk sayfasında, BSKA kullanıcısı “Bu kesinlikle çöp, tüm teklifi çöpe atın ve çizim tahtasına geri dönün şeklinde tepki gösterdi. Bir diğer kullancııs ise şu tepkiyi gösterdi; “Şunu açıklığa kavuşturmama izin verin: haftalarca haber yok […] ve geri döndüğünüz teklif LUNA tarzı bir hard fork ve 3 yıllık bir yelek mi?”

Topluluk üyesi shwaver, bu teklifin geliştiricileri Harmony eko-sisteminden uzaklaştıracağını öne sürdü:“Bunu tamamen geriye doğru yaptın. Geri ödemeyi karşılayabilmek için, öncelikle projelerin burada inşa etmek için bir nedeni olması, insanların uzun vadeli yatırımlar yapmak için bir nedeni olması vb. için repeg veya alternatif istikrarlı bir ekosistemi yeniden kurmanız gerekir.”

“Bu tamamen enflasyonist çözüm tam tersini yapıyor – şimdi tüm ONE coini satmak ve başka bir yerde inşa etmek için finansal bir teşvik yaratırken – aynı zamanda repeg üzerinde de oynuyor” diye eklediler.

Haziran ayında, Horizon Bridge to the Harmony katman-1 blok zinciri, 100 milyon dolar değerinde hack yedi.

Ayın ilerleyen saatlerinde ekip , fonları iade etmek için köprüyü kullanan bilgisayar korsanına  1 milyon dolarlık bir ödül teklif etmeye çalıştı fakat strateji başarısız oldu.

Coinmarketcap’e göre Harmony’nin ONE tokeni, toplam 13,5 milyar token arzıyla, yazı yazılırken 0,02 $ olarak fiyatlandırıldı. 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap