Haziran Ayı’nda Kaç Bitcoin (BTC) Borsadan Çıktı?

Haziran Ayı’nda Kaç Bitcoin (BTC) Borsadan Çıktı?

Lider kripto para birimi Bitcoin’in son aylarda yüksek oranlarda değer kayıpları kaydetmesi ile birlikte kripto para piyasası da güçlü bir düşüş ivmesi yakaladı ve bu süreçte çok sayıda kripto şirketi likidite sorunları başta olmak üzere pek çok problem ile karşı karşıya kaldı.

Bildiğiniz gibi haziranın 3. haftasında, (3 haftalık veriler) sizlere borsadan 108.000 Bitcoin çıkışı yaşandığını aktarmıştık. Glassnode’den gelen güncel verilere göre Haziran ayında toplam 151.000 Bitcoin (BTC) borsadan çıktı.

Borsa çıkışları zirveye ulaştı

Glasnode yaptığı paylaşımla, konuya yönelik şunları yazdı;

Haziran ayına kadarki zayıf fiyat hareketine rağmen, #Bitcoin tarihin en agresif oranda borsalardan çekildi. Haziran ayındaki toplam döviz çıkışları, ana alıcılar Karides ve Balinalar olmak üzere -151k BTC/ay ile zirveye ulaştı.

%38 Resesyon riskiyle karşı karşıya olan piyasalara rağmen yatırımcılar Bitcoin’e ilgi göstermeye devam ediyor. Özellikle uzun vade yatırımcılar kripto para toplamaya devam ediyor. 2022 Haziran ayı, borsalardan kripto para çekimleri sıralamasında zirveye ulaştı. Glassnode blog yazısında, bu çekimlerin uzun vade yatırımcılara ait olduğunu düşünüyor. Uzun vade yatırımcılar, özellikle ayı sezonlarında cüzdan bakiyelerini soğuk cüzdanlara çekip güvence altına almak istiyorlar.

Bloomberg Uzmanı; Bitcoin 6 Ay İçinde Toparlanabilir!

Fakat özellikle kripto para turistleri olarak adlandırdığımız acemi ve boğada piyasaya giren yeni yatırımcılar borsalardan çıkıyor. Bitcoin düşüşüyle beraber kripto para yatırımcı sayısının %40’tan fazla azaldığı düşünülüyor. Birçok uzmana göre bu düşüş kripto paralar için gerekli ve önemliydi. Balonla dolan piyasanın temizleneceğini düşünüyorlar. Ayrıca uzmanlara göre bu düşüş kripto paraların kendini geliştirmeleri içinde önemliydi.

Yatırımlarınız hakkında bilgi sahibi olmak için, youtube kanalımıza da abone olabilirsiniz. Ayrıca ”KRİPTO BELGESEL” oynatma listemizi izleyerek, yatırımın nasıl yapılacağı konusu hakkında birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap