Helium (HNT) Coin, Bugün Solana Ağıyla Birleşiyor!

Helium (HNT) Coin, Bugün Solana Ağıyla Birleşiyor!

Helium blok zinciri, 18 Nisan’da 16:00 UTC’de kapatılacak. Geçiş aşamasında, ağ, kapsama kanıtı ve veri aktarımları sağlamaya devam edecek, ancak kullanıcılar, tokenleri aktaramayacak veya blok zinciriyle etkileşim kuramayacak. Hotspot cihazlarının ve jeton sahiplerinin şu anda herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur. Geçiş tamamlandığında, coinler herhangi bir zamanda kullanılabilir olacaktır.

Topluluk tarafından onaylanan bu stratejik hareket, Solana’nın ölçeklenebilirliğini, ucuz işlem maliyetlerini ve hızlı işlem hacmi ve enerji verimli fikir birliği süreci dahil olmak üzere yüksek performans özelliklerini kullanmayı amaçlıyor.

Solana’ya geçiş, Helyum Ağı’na önemli avantajlar sağlar: Nesnelerin İnterneti ve mobil ağların daha büyük ölçekleri desteklemesine olanak tanır, daha gelişmiş Kapsam Kanıtı algoritmalarını destekler ve ağ sağlamlığını iyileştirerek onu yüksek talep için daha da sağlam bir çözüm haline getirir.

Helium ekibi bu ayın başlarında, Solana’ya geçişin HNT sahiplerine “DeFi, NFT’ler, akıllı sözleşme yetenekleri, DAO’lar ve daha fazlasının olduğu bir dünyaya” erişim sağlayacağını söyledi.

Katman-1 blok zinciri Solana’ya güç veren yerel SOL coin, tek bir günde %11’den fazla artarak piyasa değerine göre ilk 50 kripto para birimi arasında en çok kazanan oldu.

Bir önceki ay boyunca 1,87 $’da konsolide edilen HNT’nin fiyatı, altcoin piyasasının Ethereum’un Şangay yükseltmesine olumlu yanıt vermesiyle 12 Nisan’dan itibaren hızla arttı. Helium için artan piyasa faaliyeti nedeniyle son 24 saat içinde yaklaşık 2,2 milyon dolarlık HNT takas edildi.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap